At arabalı hırsızlar şehrin mazgallarını çaldılar

Hatay'ın Antakya ilçesinde at arabasıyla mazgal çalan hırsızlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Depremin ardından kentteki hurda toplayarak geçimini sağlayan şahıslar, metal değeri olan her şeyi çalmaya devam ediyor.

At arabalı hırsızlar şehrin mazgallarını çaldılar
  • Hatay'da at arabasıyla gelerek mazgal çalan şahıslar güvenlik kamerasına yansıdı.
  • Bölgede sıklıkla yaşanan mazgal hırsızlığına vatandaşlar tepki gösterdi.

At arabalı hırsızlar şehrin mazgallarını çaldılar - Resim : 1

  • Depremin yaralarının sarıldığı Hatay’da hurda toplayarak para kazanan şahıslar kentte metal anlamında ne buluyorlarsa çalmaya devam ediyor.
  • Antakya ilçesinde sıklıkla mazgal hırsızlıkları gerçekleşiyor. Geçtiğimiz günlerde Sanayi Sitesi'nde sokak üzerine bulunan mazgal, at arabalı hırsızlar tarafından çalındı. Bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde hırsızların anbean mazgalı çaldığı görüldü.
  • At arabasıyla mazgalın çalındığını kameradan fark eden Semih Aydın, “Bizim iş yerimizde kamera görüntüsüne baktım. Hırsızlar, sabah saat 6 sıralarında gelmişler. At arabasıyla mazgalı aldılar. Ben de 155 polisi aradım. HATSU'yu aradım ve şikayette bulundum. Endişeleniyoruz, sanayi sitesinde her gün bir şey çalınıyor. Bizim dükkanın da çalınmasından korkuyoruz. Hırsızlar güvenlik kamerasında çok rahattı. Güvenlik kamerasında gördüğüm kadarıyla hiçbir şeyden korkmuyorlar. Kameraya da aldırış etmiyorlar. Bunlar tehlike arz ediyorlar. At arabasıyla 10 saniyede çıkarıp kaldırıp alıyorlar. Araçlar fark etmezse düşer. Arabalar geçmesin diye el arabası koydum” ifadelerini kullandı.
Eşini öldürüp hayvan gübresinin içine saklayan koca için kırmızı bülten Gaziantep'te 11 vatandaşı 671 bin lira dolandıran zanlılar yakalandı Abla kardeş dayıları tarafından vuruldu Diyarbakır'da kadın öğretmen, öğretmen sevgilisini öldürdü