Aydın'da olaylı gece! Didik didik arandı... Kaçamayacağını anlayınca kendisini ihbar etti

Aydın'da gece yarısı hareketli dakikalar yaşandı. Gece devriye gezen ekipler durumundan şüphelendikleri aracı durdurmak istedi. Sürücünün durmayıp kaçması üzerine polis ekipleri harekete geçti. Takip sonrası yakalanan sürücü polis memurunu sırtından bıçaklayıp tekrar kaçtı. Bir süre kaçan ve daha fazla kaçamayacağını anlayan şüpheli, polisi arayarak kendisini ihbar etti. İşte o anlar...

Aydın'da gece saatlerinde devriye gezen ekipler durumundan şüphelendikleri 09 FK 205 plakalı aracı durdurmak istedi. Polis ekiplerinin ‘dur’ ihtarına uymayan ve kaçmaya başlayan araç, ASTİM Sanayi sitesi üzerinden Kocagür Köyü’ne girdi.

Takibini sürdüren polis ekiplerince Kocagür Köyü’nde 3651 sokak üzerinde aracı yakaladı. Yakalanan araçta bulunanlar ile köydeki bazı kişiler şahısların alınmasını ve üzerlerinin aranmasını engellemek için polise direndi. Bu sırada çıkan arbedede polis memuru N.H.T sırtından bıçaklanarak yaralandı.

Aydın'da olaylı gece! Didik didik arandı... Kaçamayacağını anlayınca kendisini ihbar etti - Resim : 1

POLİS MEMURUNU SIRTINDAN BIÇAKLADI

Telsizle merkezden ambulans isteyen polislerin çağrısı üzerine bölgeye ambulans ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yaralı polis Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılırken, bölgedeki şüphelilerden 4 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Aydın'da olaylı gece! Didik didik arandı... Kaçamayacağını anlayınca kendisini ihbar etti - Resim : 2

Bu sırada olayın asıl şüphelisi olduğu ileri sürülen ve polisi bıçakladıktan sonra kaçtığı belirtilen A.T. isimli şahsı yakalaman için operasyon başlatıldı.

Aydın'da olaylı gece! Didik didik arandı... Kaçamayacağını anlayınca kendisini ihbar etti - Resim : 3

"AYDIN DİDİK DİDİK ARANDI"

Adeta iğne ile kuyu kazan güvenlik güçleri, termal kamera, gece görüş cihazları ve Özel Hareket ekiplerince kullanılan akrep isimli özel donanımlı zırhlı araçlarla operasyon başlattı.

Aydın'da olaylı gece! Didik didik arandı... Kaçamayacağını anlayınca kendisini ihbar etti - Resim : 4

EV VE AHIRLAR TARANDI

Kocagür Köyü ve çevresinin yanı sıra, Pınardere, İmamköy ve Serçeköy civarında gerçekleştirilen operasyonlarda yüzlerce dönüm alan ile onlarca ev ve ahır tarandı.

Aydın'da olaylı gece! Didik didik arandı... Kaçamayacağını anlayınca kendisini ihbar etti - Resim : 5

KAÇAMAYACAĞINI ANLAYINCA KENDİNİ İHBAR ETTİ

Olay yerine gelen Aydın Emniyet Müdürü Suat Ekici ve jandarma komutanlarının da takip ettiği operasyonda polis ve jandarmanın ısrarlı takibi sonucu kaçamayacağını anlayan zanlı bu defa telefonla polisi bizzat kendisi arayarak yerini ihbar edip teslim oldu.

Aydın'da olaylı gece! Didik didik arandı... Kaçamayacağını anlayınca kendisini ihbar etti - Resim : 6

OPERASYON 3 SAAT SÜRDÜ

Yaklaşık 3 saat süren operasyon sonucu 5 zanlıyı yakalayarak gözaltına alan güvenlik güçleri operasyonu tamamladıktan sonra normale döndü.

Aydın'da olaylı gece! Didik didik arandı... Kaçamayacağını anlayınca kendisini ihbar etti - Resim : 7

Hastaneye kaldırılan yaralı polisin durumunun iyi olduğu, gözaltına alınan zanlıların sorgusunun devam ettiği belirtildi.

Aydın'da olaylı gece! Didik didik arandı... Kaçamayacağını anlayınca kendisini ihbar etti - Resim : 8

Bu arada gözaltına alınan ve olaya karıştığı belirtilen kişilerin bazılarının çeşitli suçlardan sabıkasının bulunduğu belirtildi.

Kaynak: Ajanslar

Aydın
İş yerinde temizlik yaparken hayatını kaybetti Oturduğu evi ateşe verdi Otoyolda zincirleme kaza 'Dur' ihtarına uymadı! 30 bin 870 lira ceza kesildi