Adana'da bin lira bile olmayan kira bedelini 5 bin TL'ye çıkaran ev sahibi adliyeye sevk edildi

Kiralardaki yüksek fiyat artışları herkesin gündeminde. Kiracılar ile ev sahibi anlaşmazlıklarına ilişkin her geçen gün yeni bir olay yaşanıyor. Son olarak Adana'da aylık 833 TL olan kirayı 5 bin TL'ye çıkardığı öne sürülen ev sahibi gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Kiracı, ev sahibinin elektrik ve suyu kapattırdığını da iddia ederek polise şikayetçi oldu ve polis harekete geçti. İşte olayın detayları...

Adana'da bin lira bile olmayan kira bedelini 5 bin TL'ye çıkaran ev sahibi adliyeye sevk edildi

Adana’da aylık 833 lira olan kirayı 5 bin liraya çıkardığı öne sürülen ev sahibi gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi. Ev sahibi fahiş fiyat artışı yapmadığını iftira atıldığını, elektrik ve suyu da kapattırmadığını öne sürdü.

Adana'da bin lira bile olmayan kira bedelini 5 bin TL'ye çıkaran ev sahibi adliyeye sevk edildi - Resim : 1
Aynur Kaya (60) bundan 4 yıl önce İsmetpaşa Mahallesinde taşındığı ve aylık 833 lira kira bedeli karşılığı oturduğu evin yıllık sözleşmesinin bittiğini, ev sahibinin aylık kirayı 5 bin liraya çıkardığını, ayrıca evden çıkmadığı için ev sahibinin elektrik ve suyu kapattırdığını öne sürerek polise şikayetçi oldu.

Ayrıca Kaya, eşinin kendisini 20 yıl önce terk ettiğini evde yatağa mahkum annesi ve kız kardeşiyle yaşadığını devletin verdiği aylık 6 bin lira yardım maaşıyla geçimini sağladığını yıllık 60 bin lira olan kirayı ödeyemeyeceğini söyledi.

Adana'da bin lira bile olmayan kira bedelini 5 bin TL'ye çıkaran ev sahibi adliyeye sevk edildi - Resim : 2

Bunun üzerine polis harekete geçerek ev sahibi Emin Ç.’yi (37) gözaltına aldı. Ev sahibinin emniyetteki ifadesinde elektrik ve suyu kapattırmadığını, iki saatinde arızalandığını, Aynur Kaya’yı da 4 yıldır idare ettiğini yüksek kira bedeli de istemediğini söylediği öne sürüldü.

Ev sahibi ifadesinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine getirildi. Burada basın mensuplarının sorusu üzerine yapılan haberin yalan olduğunu haksız yere gözaltına alındığını söyledi. Ev sahibi daha sonra adliyeye götürüldü.

Adana'da bin lira bile olmayan kira bedelini 5 bin TL'ye çıkaran ev sahibi adliyeye sevk edildi - Resim : 3

Kaynak: İHA

Kadıköy'de katliam: 34 kedi ölü bulundu! Çorlu'da mucize kurtuluş! Galata'da korku dolu anlar! Salıncağa binerken düşündüğü bu değildi