Manisa'da 43 engelli birey yemin ederek bir günlüğüne asker oldu

Manisa'da engelli bireylerin bir günlük temsili askerlik töreni gerçekleştirildi. Ailelerinin de izlediği törende 43 engelli birey yemin etti.

Manisa'da 43 engelli birey yemin ederek bir günlüğüne asker oldu

Manisa'da zihinsel ya da fiziksel engelleri nedeniyle, yaşıtları gibi askere gidemeyen bireylerin, vatani görevlerini yerine getirebilmeleri için Engelliler Haftası kapsamında temsili askerlik yemin töreni gerçekleştirildi.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde düzenlenen törende 43 engelli birey, asker olmanın heyecanını yaşadı. Engelliler, yemin töreninin ardından bir günlük temsili asker oldu.Manisa'da 43 engelli birey yemin ederek bir günlüğüne asker oldu - Resim : 1

Ellerini Türk bayrağı ve tüfek üzerine basarak ettikleri yeminin ardından vatani görevlerini tamamlayan engelli jandarma erlere Manisa Valisi Enver Ünlü tarafından terhis belgeleri verildi.

Terhis belgelerini alan engelli jandarma erler, yaptıkları tören geçişiyle ailelerini gururlandırdı. Tören geçişinin ardından temsili askerlik uygulaması sona erdi.Manisa'da 43 engelli birey yemin ederek bir günlüğüne asker oldu - Resim : 2

Bir ağabeyi polis olan diğer ağabeyi de ayağındaki sakatlık nedeniyle askerlik yapmayan zihinsel engelli İlyascan Pamuk'un (24) annesi Naciye Pamuk ile babası Osman Pamuk ise törende duygusal anlar yaşadı.

Osman Pamuk, "Çocuğum asker olduğu için çok mutluyum. Büyük oğlum polis oldu. Diğer oğlum da ayağından sakatlandığı için askere gidemedi. Çocuklarımdan biri ilk defa askerlik yaptı çok mutluyum" dedi.

Kaynak: DHA

Sınıfta biber gazı topu patladı: 25 öğrenci hastanelik Emekli polis, alacak verecek tartışmasında müteahhiti öldürdü Sınıf öğretmeni okulun bahçesinde darbedildi İskan kavgası kanlı bitti