Son dakika! İstiklal Caddesi'nde düzenlene terör saldırısında yeni gelişme

yaralandığı bombalı terör saldırısında bomba düzeneğini bırakan Ahlam Albashır'ın da içlerinde olduğu 36 sanıklı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, bombayı yerleştiren zanlı Ahlam Albashır'ın iddianamedeki gibi cezalandırılmasını ve tutukluluğunun sürmesini istedi. Buna göre Albashır'ın 7 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 3 bin 9 seneye kadar hapsi istendi

Son dakika! İstiklal Caddesi'nde düzenlene terör saldırısında yeni gelişme
  • İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım 2022 tarihinde 6 vatandaşın hayatını kaybettiği, 99 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısında bomba düzeneğini bırakan Ahlam Albashır'ın içlerinde bulunduğu 36 sanıklı davada savcı mütalaasını açıkladı.

Son dakika! İstiklal Caddesi'nde düzenlene terör saldırısında yeni gelişme - Resim : 1

TUTUKLUĞUNUN DEVAMINI SİTEDİ

  • Savcı, bombayı yerleştiren sanık Ahlam Albashır'ın iddianamedeki gibi cezalandırılmasını ve tutukluluğunun devamını istedi.

Son dakika! İstiklal Caddesi'nde düzenlene terör saldırısında yeni gelişme - Resim : 2

İSTENEN CEZA

  • Mütalaada, sanık Albashır'ın "Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğü Bozma, Silahlı Terör Örgütü Kurma veya Yönetme, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Tasarlayarak, Bombalama Suretiyle Çocuğa Karşı Adam Öldürme, Tasarlayarak, Bombalama Suretiyle Adam Öldürme, Tasarlayarak, Bombalama Suretiyle Adam Öldürmeye Teşebbüs Etme, Tehlikeli Maddeleri İzinsiz Olarak Bulundurma veya El Değiştirme" suçlarından 7 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 3 bin 9 yıla kadar hapsi istendi.

Son dakika! İstiklal Caddesi'nde düzenlene terör saldırısında yeni gelişme - Resim : 3

MÜTALAAYA KARŞI SÖZ VERİLDİ

  • Mütalaaya karşı söz verilen Ahlam Albashır, "Bomba olduğunu bilmiyordum. Bana sadece turist olarak gideceğimi söylediler sadece fotoğraf çekmemi söylediler. Vefat eden insanlardan dolayı geceleri uyuyamıyorum. Yetim biriyim kimsenin de yetim olmasını istemem. İdam verseniz de buna itiraz etmeyeceğim. Suriye'ye giden şahısların yakalanması için Suriye'ye gitmeye hazırım. Burada bulunan insanların hiçbirinin suçu yok. Ne hüküm verilirse itiraz etmeyeceğim" dedi. Savcı, sanıklar hakkındaki mütalaasını okumaya devam ediyor.
Adana Büyükşehir Belediyesi'ne silahlı saldırı! Ankara'da takıntılı komşu gözaltına alındı Antalya Sahili'nde yarı çıplak erkek cesedi bulundu Fatih'te yangın! 1 kişi hastaneye kaldırıldı