Van'da 'yayla arazisi' kavgası; 3 yaralı

Van Başkale'de Oğulveren Mahallesi halkı ile Mazılı mezrasında oturanlar arasında 'yayla arazisi' meselesi nedeniyle kavga çıktı. Kavgaya dahil olanların sayısı bir anda artarken taraflar birbirine taş ve sopalarla saldırdı. 1'i kadın 3 kişinin yaralandığı kavga anları cep telefonu kamerasına yansıdı.

Van'ın Başkale ilçesine 70 kilometre uzaklıktaki Oğulveren Mahallesi'ndeki yaylada iki grup arasında uzun süredir devam eden 'yayla arazisi' meselesi patlak verdi.

Van'da 'yayla arazisi' kavgası; 3 yaralı - Resim : 1

Oğulveren Mahallesi ile Mazılı mezrasında oturanlar arasındaki mesele, iki grubun koyun sağmak için gittikleri yaylada büyüdü.

Van'da 'yayla arazisi' kavgası; 3 yaralı - Resim : 2

Kadınların da karıştığı taşlı sopalı kavgada 1'i kadın, 3 kişi yaralanırken, ihbarla bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Van'da 'yayla arazisi' kavgası; 3 yaralı - Resim : 3

Yaralılar sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası hastaneye kaldırılırken, jandarma bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

Kaynak: DHA

İşe giderken TIR'ın altında kalıp öldü İzmir'de 'Seçil Erzan'ın ifadesine ulaşıldı: Borçlarım vardı... Sokak köpeği vahşeti! Biri yere düşürdü 5'i her yerini ısırdı Yük asansöründeki işçinin feci ölümü