Yozgat'ta altyapı çalışması için açılan çukura düştü! Genç kız tedavi altına alındı

Yozgat'ta evden ekmek almak için çıkan ancak bir anlık dalgınlık ile altyapı çalışmaları için açılan çukura düşen 16 yaşındaki genç kız, kafasına aldığı ağır darbe sonrası hastanede tedavi altına alındı. İşte detaylar...

Yozgat'ta altyapı çalışması için açılan çukura düştü! Genç kız tedavi altına alındı

Yozgat'ta meydana gelen olaydan alınan bilgilere göre, önceki gün akşam marketten ekmek almak için evden çıkan 16 yaşındaki Şeyma Akgün, Şeyh Osman Mahallesi Buzlu Sokak'taki şehir şebeke suyu altyapı çalışmaları kapsamında yüklenici firma tarafından açılan yaklaşık 1,5 metre derinliğindeki çukura düştü.

Düşme anında kafasını çarpan Akgün, kırılan gözlük camının gözüne batmasıyla yaralandı.

Yozgat'ta altyapı çalışması için açılan çukura düştü! Genç kız tedavi altına alındı - Resim : 1

Cep telefonuyla durumunu annesine bildiren Akgün, çukurdan çıkarıldıktan sonra 112 Acil Sağlık ekiplerince Yozgat Şehir Hastanesine kaldırılarak ameliyat edildi.

Yozgat'ta altyapı çalışması için açılan çukura düştü! Genç kız tedavi altına alındı - Resim : 2
Yaralanan kızın babası baba Abdulmuttalip Akgün

Baba Abdulmuttalip Akgün, gazetecilere, altyapı çalışmasından dolayı sokak lambalarının yanmadığını, müteahhit firmanın gerekli güvenlik tedbirini almaması nedeniyle kazanın yaşandığını iddia ederek "Başka bir çocuğun daha başına gelmemesi için bundan sonra gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasını istiyoruz. Çocuğum ameliyata alındı.

Yozgat'ta altyapı çalışması için açılan çukura düştü! Genç kız tedavi altına alındı - Resim : 3

Cam battığı için gözü zarar gördü, dikiş atıldı. Firmalardan davacıyız." diye konuştu.

Yozgat'ta altyapı çalışması için açılan çukura düştü! Genç kız tedavi altına alındı - Resim : 4

Anne Döne Akgün de sokağın kazıldığından haberi olmadığını belirterek "Sokak lambaları da yanmıyordu. Çocuğum beni aradı 'Anne çukura düştüm beni kurtar' dedi. Gidip çocuğumu çukurdan zor kurtardım. Oraya gündüz vakti de insanlar düşebilir.

Yozgat'ta altyapı çalışması için açılan çukura düştü! Genç kız tedavi altına alındı - Resim : 5

Sokak lambası yansa veya çukurun kenarına tedbir alınsaydı çocuğum düşmezdi. Kızım psikolojik yönden de çok etkilendi. Hepsinden şikayetçiyim. Sonuna kadar hakkımı arayacağım." dedi.

Yozgat
Dekan Yardımcısına odasında bıçaklı saldırı Ellerindeki silahlarla leylekleri vurdular Müşterilerden para istedi! Tinerle saldırdı Hastanede arbede! Polis memuru açığa alındı