Biden Netanyahu'yu küçümseyerek küfür etti!

İsrail'in Refah Kenti'ne yönelik tutumu tüm dünyada yankı uyandırdı. ABD Başkanı Joe Biden'ın, Binyamin Netanyahu'ya sinkaflı küfür ettiği öne sürüldü. İşte detaylar...

Biden Netanyahu'yu küçümseyerek küfür etti!

NBC News'in Biden'ın özel sohbetlerinde bulunan ve ismi açıklanmayan beş ayrı kaynağa dayandırdığı haberine göre, ABD Başkanı, yakın dönemde Netanyahu'yu en az 3 özel sohbetinde hakaret içeren sıfatla niteledi.

Biden, özel sohbetlerinde, İsrail'in ateşkesi kabul etmesi için çaba gösterdiğini ancak Netanyahu'nun kendisinin "burnundan getirdiğini" söyledi.

Biden Netanyahu'yu küçümseyerek küfür etti! - Resim : 1

NETANYAHU İÇİN, "BU ADAM" DEDİ

Habere göre, Netanyahu ile başa çıkmanın imkansız olduğunu belirten Biden, çevresiyle İsrail Başbakanı'na ilişkin konuşmalarında Netanyahu'dan "bu adam" gibi küçümseyici ifadeler de kullandı.

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamada ise Biden'ın, Netanyahu hakkında söz konusu ifadeleri kullanmadığı savunuldu.

Biden Netanyahu'yu küçümseyerek küfür etti! - Resim : 2

NE OLMUŞTU?

Biden ve Netanyahu dün "Hamas'ın elinde kalan tüm rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamaya yönelik devam eden çabaları" ele almak üzere telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Biden'ın, Netanyahu'ya "Refah'ta 1 milyondan fazla insanın güvenliğini sağlamak için inandırıcı ve uygulanabilir bir plan olmadan askeri operasyona başlamaması gerektiği" görüşünü yinelediği ifade edilmişti.

Biden Netanyahu'yu küçümseyerek küfür etti! - Resim : 3

Oppenheimer en iyi film ödülünü aldı Netanyahu: Refah'a saldıracağız İngiltere'den barbarlara yaptırım kararı "Türkiye Avrupalıdır şüphesi olan..."