Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: Endonezya Hastanesi vuruldu, cesetler yığılıyor

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Endonezya Hastanesi'nde poliklinikler ile ameliyathane katını vurduğunu, askeri araçlar tarafından kuşatılan hastanede cesetlerin yığıldığını açıkladı.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: Endonezya Hastanesi vuruldu, cesetler yığılıyor
  • Gazze'deki hükümete ait Medya Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Gazze Sağlık Müdürü Munir el-Berş, Gazze'nin kuzeyinde kısmi şekilde faaliyet gösteren tek sağlık kurumu Endonezya Hastanesi'nin durumuna ilişkin bilgi verdi.
  • Berş, "İşgal güçleri, poliklinikler ile ameliyathane katını bombaladı, ekipmanları yok etti. Cesetler üst üste yığılmış durumda" ifadelerini kullandı.

"KAÇ KİŞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ SAYAMIYORUZ"

  • Filistinli yetkili, İsrail güçlerinin Endonezya Hastanesi'nin bazı binalarını yıktığını, diğer binaların ise çevreyi kuşatma altına alan keskin nişancıların hedefinde olduğunu, hareket eden her şeyi vurduklarını aktardı. 
  • Berş şöyle devam etti;
İsrail bombardımanında hayatını kaybedenleri çıkaramıyoruz ya da kaç kişinin öldüğünü sayamıyoruz. Hastanedeki 100'den fazla hastanın acilen cerrahi müdahaleye ihtiyacı var. Ancak sağlık ekiplerinin sayısı sınırlı. 140 yatak kapasiteli hastanede 650 yaralı bulunuyor. İsrail'e ait insansız hava araçları hastaneden çıkmaya çalışanları hedef alıyor.
  • "İşgal güçlerinin, Endonezya Hastanesi'ni hedef alması, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki tüm sağlık hizmetlerinin durdurulması anlamına geliyor." diyen Berş, jeneratörleri çalıştırmak için yakıt yerine soya yağı kullandıklarını sözlerine ekledi.

 

İsrail ile Filistin arasında esir takası olacak mı? Azerbaycan ve Türkiye'nin benzerliği bir kez daha ortaya çıktı Kış yaklaştı Scholz tutuştu! Almanya Başbakanı Putin ile görüşmek istiyor Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: 170 vatandaşımızın Gazze’den çıkışı sağlandı