İran resmen ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa'yı tehdit etti

Orta Doğu'da savaş çanları çalıyorken İran bu sefer de resmen ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa'yı tehdit etti. İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Şikarçi yaptığı açıklamada, "Siyonist rejimi desteklememenizi ve kendinizi ateşe atmamanızı tavsiye ediyoruz." dedi.

İran resmen ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa'yı tehdit etti

İran'ın, İsrail'in suikastlarına misilleme olarak İsrail'e başlattığı hava saldırısının yankıları sürüyor. İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Şikarçi yaptığı yazılı açıklamada, ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya'ya dikkat çeken bir İsrail çağrısında bulundu.

İran resmen ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa'yı tehdit etti - Resim : 1

"BİR SALDIRGANIN AYAĞINI İSRAİL'E VERİLEN YANITTAN DAHA GÜÇLÜ ŞEKİLDE KESERİZ"

ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya'nın liderlerine hitap eden Şikarçi, "İran'ın savaş yanlısı olmadığını iyi biliyorsunuz ancak sizden veya çaresiz rejimden (İsrail) herhangi bir saldırganın ayağını İsrail'e verilen yanıttan daha güçlü şekilde keseriz." ifadelerini kullandı.

İran resmen ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa'yı tehdit etti - Resim : 2

"KENDİNİZİ ATEŞE ATMAMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ"

Şikarçi, "İran'ın meşru ve hukuka uygun eylemlerini kınamak yerine bataklığa batmış gayrimeşru ve terörist siyonist rejimi desteklememenizi ve kendinizi ateşe atmamanızı tavsiye ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu. ​​​​​​

İran resmen ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa'yı tehdit etti - Resim : 3

İsrail duyurdu: Saldırı için hazırlıklar tamam Biden: İsrail için görülmemiş bir askeri çaba gösterdik İsrail'in misilleme iddialarına İran'dan yanıt İsrail Savaş Kabinesi karar verdi