İsrai'in vurduğu Birleşmiş Milletler aracındaki 4 Batı uyruklu çalışan öldü

İsrail'in Gazze'deki Deyr el-Belah bölgesine gerçekleştirdiği saldırı sonucunda, uluslararası yardım kuruluşunun Batı uyruklu personelleri hayatını kaybetti.

İsrai'in vurduğu Birleşmiş Milletler aracındaki 4 Batı uyruklu çalışan öldü
  • İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda, en az 14 bini aşkın çocuk, 9 bini aşkını kadın olmak üzere 33 bine yakın Filistinli katledildi, 75 binden fazla kişi de yaralandı.

İsrai'in vurduğu Birleşmiş Milletler aracındaki 4 Batı uyruklu çalışan öldü - Resim : 1

  • Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken halkın sığındığı hastaneler, ibadethaneler ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip edildi.

 

İsrai'in vurduğu Birleşmiş Milletler aracındaki 4 Batı uyruklu çalışan öldü - Resim : 2

BM ARACI VURULDU: 5 ÖLÜ

  • Filistin resmi ajansı WAFA'nın yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre İsrail güçleri, Gazze'deki Deyr el-Belah bölgesinin batısındaki sahil yolunda Birleşmiş Milletler aracını hedef aldı.

İsrai'in vurduğu Birleşmiş Milletler aracındaki 4 Batı uyruklu çalışan öldü - Resim : 3

  • Saldırıda, World Central Kitchen isimli uluslararası gıda yardım kuruluşunun yabancı uyruklu 4 çalışanı yaşamını yitirdi.

İsrai'in vurduğu Birleşmiş Milletler aracındaki 4 Batı uyruklu çalışan öldü - Resim : 4

  • Gazze'deki hükümetin medya ofisinden yapılan açıklamada, İsrail'in saldırısında bir Avustralyalı kadın, Birleşik Krallık ve Polonya uyruklu iki erkek ile kimliği tespit edilemeyen bir yabancı uyruklunun yanı sıra 1 Filistinlinin öldüğü belirtildi.

İsrai'in vurduğu Birleşmiş Milletler aracındaki 4 Batı uyruklu çalışan öldü - Resim : 5

"İNSANİ YARDIM ÇALIŞANLARI VE SİVİLLER ASLA VE ASLA BİR HEDEF OLMAMALI"

  • Kuruluştan yapılan açıklamada, Gazze'deki insani yemek yardımı çalışmalarına katılan çalışanlarının İsrail ordusunun saldırısında öldürüldüğü haberlerini aldıklarını belirtilerek "Bu bir trajedi. İnsani yardım çalışanları ve siviller asla ve asla bir hedef olmamalı." ifadesi kullanıldı.

İsrai'in vurduğu Birleşmiş Milletler aracındaki 4 Batı uyruklu çalışan öldü - Resim : 6

İSRAİL'DEN AÇIKLAMA

  • İsrail ordusundan yapılan açıklamada da "Bu trajik olayın koşullarını anlamak için en üst düzeyde kapsamlı bir inceleme yürütüyoruz." denildi.

İsrai'in vurduğu Birleşmiş Milletler aracındaki 4 Batı uyruklu çalışan öldü - Resim : 7

  • Sosyal medyada Avustralyalı kadın yardım çalışanının Gazze'deki Deir el-Belah'ta mutfakta sivillere dağıtmak için pişirilen yemekleri gösterdiği görüntüler paylaşıldı.
İran İsrail'in saldırısı yüzünden sokakta! İsviçre'de çığ felaketi: Ölüler var BM Şifa Hastanesi'ne ekip gönderecek Şam Büyükelçilik binası vuruldu