İsrail'in Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırılara ABD yardım etti

CNN'e konuşan Amerikalı yetkili, Gazze'de bulunan Nuseyrat Mülteci Kampı'na düzenlenen saldırılar için bir Amerikan biriminin İsrail güçleri ile birlikte çalıştığını söyledi.

İsrail'in Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırılara ABD yardım etti
  • ABD'nin, İsrailli 4 esirin kurtarıldığı "operasyona", İsrail'de bulunan bir "Amerikan birimi" aracılığıyla destek verdiği belirtildi.
  • Amerikan CNN kanalına konuşan ve adı açıklanmayan Amerikalı bir yetkili, İsrail ordusunun yaptığı ve en az 210 Filistinli sivilin hayatını kaybettiği "operasyona" ilişkin değerlendirmede bulundu.

"ABD İLE İSRAİL OPERASYON ÜZERİNDE ÇALIŞTI"

  • Yetkili, ABD'nin İsrailli rehinelerin kurtarılmasına destek verdiğini belirterek, "İsrail'deki bir Amerikan birimi, 4 İsrailli esirin kurtarılması çabalarını destekledi ve İsrail güçleriyle operasyon üzerinde çalıştı." ifadesini kullandı.
  • Amerikalı yetkili, söz konusu desteğin detaylarına ilişkin bilgi vermedi.

ABD 'BAŞARILI OPERASYON' OLARAK NİTELENDİRMİŞTİ

  • ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, konuyla ilgili açıklamasında, Gazze'de 210 Filistinli sivilin öldürüldüğü saldırıda 4 İsrailli esirin kurtarılmasını "başarılı bir operasyon" olarak nitelendirmiş ve ABD olarak esirlerin kurtarılmasına yönelik tüm çabaları hem ateşkes müzakereleri hem de "diğer araçlarla" desteklediklerini ifade etmişti.
  • İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki çeşitli noktalara saldırılar düzenlediğini ve iki bölgede 4 İsrailli esirin kurtarıldığını duyurmuştu.
  • Gazze'deki Hükümetin Medya Ofisi, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıda 210 kişinin öldüğünü, en az 400 kişinin yaralandığını bildirmişti.
Aliyev: Gazze'deki trajedi bir an önce sona ermeli Hamas'tan esir açıklaması İsrail Gazze'de mülteci kampına saldırdı! Gazze'de 1.5 milyon kişi bulaşıcı hastalığa yakalandı