Joe Biden: İran er ya da geç İsrail'e saldıracak!

İsrail-İran arasındaki gerilim gitgide tırmanıyor. ABD Başkanı Joe Biden, İran'ın er ya da geç İsrail'e saldıracağını belirtirken, "Biz kendimizi İsrail'in savunmasına adadık. İsrail'i destekleyeceğiz." dedi.

Joe Biden: İran er ya da geç İsrail'e saldıracak!

İran'ın, İsrail'e misilleme saldırısı yapılacağı öngörülürken ABD Başkanı Joe Biden, İran'a çarpıcı bir çağrıda bulundu.

Joe Biden: İran er ya da geç İsrail'e saldıracak! - Resim : 1

BİDEN'DAN İKAZ

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Biden, İran'ı "Yapma (İsrail'e saldırma)" diyerek son kez uyardı.

Joe Biden: İran er ya da geç İsrail'e saldıracak! - Resim : 2

"İSRAİL'İN SAVUNULMASINA YARDIMCI OLACAĞIZ VE İRAN BAŞARILI OLAMAYACAK"

Biden, "Biz kendimizi İsrail'in savunmasına adadık. İsrail'i destekleyeceğiz. İsrail'in savunulmasına yardımcı olacağız ve İran başarılı olamayacak." dedi.

Gizli bir bilgiyi de açıklamak zorunda olduğunu söyleyen Biden, İran'ın er ya da geç İsrail'e saldıracağını belirtti.

Joe Biden: İran er ya da geç İsrail'e saldıracak! - Resim : 3

NE OLMUŞTU?

ABD medyasından Wall Street Journal (WSJ) ve Bloomberg, İran'ın, 1 Nisan'da Suriye'deki büyükelçilik yerleşkesindeki konsolosluk binasını vuran İsrail'e karşı bugün veya en geç yarına kadar karşılık vermeye hazırlandığını duyurmuştu.

İsrail ise İran'dan gelecek herhangi bir saldırıya karşı tetikte olduklarını belirterek, İran'ın iç bölgelerine karşı saldırı düzenleyeceklerini duyurdu.

Hizbullah'tan ardı ardına İsrail'e hava saldırısı ABD İran'ın İsrail'e saldıracağı tarihi söyledi AB'den Mısır'a destek İsrail, TRT ekibini yaraladı