Netanyahu'ya öfkenin büyüdüğü İsrail'de on binler sokaklara indi

İsrailliler, Gazze Şeridi'ndeki İsrailli esirlerin geri getirilmesi ve Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin istifası talebiyle ülke genelinde gösteriler düzenledi. Gösterilere on binlerce İsrailli katıldı.

Netanyahu'ya öfkenin büyüdüğü İsrail'de on binler sokaklara indi
  • İsrailli esirlerin getirilmesi için anlaşma imzalanması çağrısının yapıldığı, Netanyahu hükümetine karşı her hafta cumartesi günü düzenlenen protestolar, bu hafta da geniş katılımla devam etti.
  • Hükümet karşıtı gruplara katılan on binlerce kişi, esirlerin geri getirilmesi konusunda siyasi iradenin kayıtsızlığını eleştirerek, ülke tarihinin "en sağcı hükümetinin" istifasını ve erken seçimlere gidilmesini istedi.

Netanyahu'ya öfkenin büyüdüğü İsrail'de on binler sokaklara indi - Resim : 1

  • Gösteriler, başkent Tel Aviv başta olmak üzere Batı Kudüs, Hayfa ve Netanyahu'nun konutunun bulunduğu kuzeydeki Kayserya kenti ile pek çok farklı noktada düzenlendi.
  • Tel Aviv'deki protestoların adresi, Netanyahu hükümetinin yargı düzenlemelerine karşı yapılan gösterilerde sembolleşen, polisin demir bariyerlerle kapattığı Kaplan Caddesi oldu.

Netanyahu'ya öfkenin büyüdüğü İsrail'de on binler sokaklara indi - Resim : 2

  • İsrail bayrakları taşıyan binlerce protestocu, Başbakan Netanyahu ve hükümetindeki siyasetçiler aleyhinde pankart, afiş ve dövizler taşıdı, caddede kurulan platformda hükümeti eleştiren konuşmalar yapıldı.

Netanyahu'ya öfkenin büyüdüğü İsrail'de on binler sokaklara indi - Resim : 3

  • Esirlerin bir an önce evlerine dönmesi çağrısı yaparak davullar ve düdükler çalan protestocular, "Hepsi hemen eve!", "İstifa şimdi" yazılı dövizler taşıdı, Netanyahu'yu suçlayan sloganlar attı.
  • Göstericiler, "Netanyahu esirleri serbest bırak!", "Sen baştasın, sen suçlusun", "Kanlı başbakanın elinde kan var" diye bağırdı.

Netanyahu'ya öfkenin büyüdüğü İsrail'de on binler sokaklara indi - Resim : 4

NETANYAHU'NUN EVİNİN ÖNÜNDE DE GÖSTERİ YAPILDI

  • Sahil kenti Hayfa'nın yanı sıra kuzeyde Kayserya kentindeki Netanyahu'nun şahsi konutunun çevresinde de yüzlerce gösterici İsrail bayrakları, meşaleler, davul ve düdüklerle toplandı.
  • Göstericiler, "Sen baştasın, sen suçlusun!" sloganları atarak hükümetin istifasını ve erken seçim talep etti.

Netanyahu'ya öfkenin büyüdüğü İsrail'de on binler sokaklara indi - Resim : 5

  • Netanyahu, İsrail ve uluslararası kamuoyunda siyasi nedenlerle Hamas ile esir takası anlaşması yapmamakla suçlanıyor.
Azerbaycan, Ermenistan'a ait füze sistemi ele geçirdi Afganistan'da sel felaketi: 17 ölü Azerbaycan'da 154 mahkum affedildi İsrail'den ateşkes açıklaması