Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO'da İsrail uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İsrail'in tehditleri ve çatışmayı yayma girişimleri sona ermeli. Aksi takdirde bölgemiz daha derin çatışmalar ve hatta savaş riskiyle karşı karşıya kalacak" açıklamasında bulundu.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO'da İsrail uyarısı

Son dakika haberleri... Amerika Birleşik Devletleri'nde temaslarına devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yeni mesajlar geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

"Müttefiklerimizden temel beklentimiz benzer bir terörle mücadele yaklaşımı benimsemeleridir.

NATO ile Rusya arasında doğrudan bir çatışma ihtimali kuşkusuz endişe vericidir. Bu sonuca yol açabilecek her türlü adımdan bilinçli olarak kaçınılmalıdır.

Şanghay İşbirliği Örgütünün de NATO'ya alternatif olduğunu düşünmüyoruz. Benzer şekilde BRICS'i de başka herhangi bir yapıya alternatif olarak görmüyoruz.

İsrail'in tehditleri ve çatışmayı yayma girişimleri sona ermeli. Aksi takdirde bölgemiz daha derin çatışmalar ve hatta savaş riskiyle karşı karşıya kalacak.

Suriye topraklarının terörden tamamen arındırılmış ve Suriyeliler tarafından yönetilen müreffeh bir devlet olması temel arzumuzdur.

Bölgemizde bir terör devleti kurabileceklerini düşünenler için bu büyük bir hayaldir ve asla gerçekleşmeyecektir."

İspanya Başbakanı'ndan Gazze çağrısı Amerikalı 28 siyasetçiden Blinken'a şikayet mektubu İsrail o bölgeden çekildi! İran’da "THY" krizi