Gençlere vergisiz bilgisayar telefon ve internet müjdesi! Başvurular başladı mı?

Son dakika haberleri... Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yükseköğretim öğrencilerine yönelik 'teknolojik cihaz ve internet desteği' başvurularının başladığını duyurdu.

Gençlere vergisiz bilgisayar telefon ve internet müjdesi! Başvurular başladı mı?
  • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği (10 GB) verilmesi kararının ayrıntılarını açıkladı.

Gençlere vergisiz bilgisayar telefon ve internet müjdesi! Başvurular başladı mı? - Resim : 1

  • "Yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesi" kararının usul ve esaslarını belirleyen tebliğe göre, açık öğretim hariç yüksek öğretim kurumuna kayıtlı öğrencilerin yararlanacağı destek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma ile 26 yaşından gün almama şartı bulunuyor.

Gençlere vergisiz bilgisayar telefon ve internet müjdesi! Başvurular başladı mı? - Resim : 2

İNTERNET DESTEĞİ İÇİN BELİRLENEN ŞARTLAR

Tebliğde teknolojik cihaz ve internet desteği için belirlenen şartlar şöyle:

"Teknolojik cihaz desteği başvurusunda bulunulan bilgisayar cihazı ile mobil telefon cihazının vergiler dahil nihai satış bedelinin 9 bin 500 lirasından az olması, cihazın ikinci el olmaması, satın alınan teknolojik cihaza ilişkin elektronik ortamda düzenlenen fatura olması ve faturanın desteği alacak öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını da içerecek şekilde adına düzenlenmiş olması, teknolojik cihaz ile internet desteği için bildirilen IBAN numarasının ve kullanılacak telefon hattının satın alan öğrenciye ait olması gerekmekte."

Gençlere vergisiz bilgisayar telefon ve internet müjdesi! Başvurular başladı mı? - Resim : 3

10 GB İNTERNET DESTEĞİNE BAŞVURULAR NE ZAMAN?

  • 10 GB ücretsiz internet desteği başvuruları Bakanlık tarafından belirlenen tarihler arasında yapılacak.

Gençlere vergisiz bilgisayar telefon ve internet müjdesi! Başvurular başladı mı? - Resim : 4

  • 14 Kasım Salı günü Resmi Gazete’de yayımlanan bilgide "İnternet desteğinden faydalanmaya ilişkin ilk başvurular, bu Tebliğin yayımı tarihinden itibaren iki ay içinde yapılır." ifadesi kullanıldı.

Gençlere vergisiz bilgisayar telefon ve internet müjdesi! Başvurular başladı mı? - Resim : 5

Serbest piyasada döviz açılış fiyatları: 15 Kasım 2023 dolar ne kadar, euro kaç lira? Mersin Limanı'nda kaçak elektronik sigara operasyonu! Tek seferde 113 bin 250 adet ele geçirildi Altın fiyatları son durum: Bugün gram altın ne kadar oldu? Çeyrek altın kaç lira? ABD enflasyon verileri altını çıkardı