ING Türkiye, 3 yeni sertifikayla çevre dostu yaklaşımını tescillendirdi

ING Türkiye, sürdürülebilirlik yolculuğunda önemli bir adım daha attı ve 3 yeni sertifikayla çevre dostu yaklaşımını tescillendirdi. Bu kapsamda ING Türkiye, İstanbul Genel Müdürlük, Ege Bölge Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi binaları için uluslararası çevre dostu bina sertifikasyon sistemlerinden biri olan LEED Gold sertifikasını almaya hak kazandı.

ING Türkiye, 3 yeni sertifikayla çevre dostu yaklaşımını tescillendirdi

Ayrıca ING Türkiye, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikalarını da alarak çevresel etkilerin azaltılması ve enerjinin verimli kullanılması ile karbon salınımının düşürülmesine yönelik yönetim anlayışını, uluslararası standartlar ile tescil etti.

Sürdürülebilirliği stratejisinde önceliklendiren ve “Sürdürülebilirlik işimizin kalbinde” sloganıyla ilerleyen ING Türkiye, sürdürülebilirlik yolculuğunda önemli bir adım daha attı ve 3 yeni sertifikayla çevre dostu yaklaşımını tescillendirdi. Bu kapsamda ING Türkiye, İstanbul Genel Müdürlük, Ege Bölge Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi binaları için uluslararası çevre dostu bina değerlendirme sistemi LEED Gold sertifikası sürecini başarıyla tamamlarken, aynı zamanda ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikalarını da almaya hak kazandı.

ING Türkiye, üç binası için LEED Gold sertifikasını almaya hak kazandı

USGBC (Amerikan Yeşil Binalar Konseyi) tarafından geliştirilmiş yeşil bina sertifikası LEED (Leadership in Energy and Environmental Design - Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik), en prestijli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul ediliyor. LEED sertifikası kapsamında binalar, “Sürdürülebilir Arazi, Su Verimliliği, Enerji ve Atmosfer, Malzeme ve Kaynaklar, İç Mekan Yaşam Kalitesi ve İnovasyon” gibi alanlarda değerlendiriliyor. Bu değerlendirmeleri başarıyla tamamlayan ING Türkiye, LEED sertifikası sınıflandırmaları kapsamında İstanbul Genel Müdürlük, Ege Bölge Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi binaları için Gold sertifika aldı.

ING Türkiye, ISO 14001 Çevre ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikalarını aldı

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikalarını da alan ING Türkiye, bu kapsamda çevresel etkilerin azaltılması ve enerjinin verimli kullanılması ile karbon salınımının düşürülmesine yönelik yönetim anlayışını uluslararası standartlar ile tescil etti. Bu sertifikalar ile ING Türkiye, kaynakların daha verimli kullanılması, atıkların azaltılması, enerji verimliliği gibi birçok alanda çevresel ve sosyal etkileri en aza indirmeye yönelik çalışmalarıyla sürdürülebilirliği iş yapış ve yaşam biçimi haline getiren yaklaşımını daha da güçlendirdi.

 

ING Türkiye Hakkında:

Faaliyetlerini ING Grubu’nun, insanların iş ve özel hayatlarında bir adım önde olmalarını mümkün kılma amacıyla gerçekleştiren ING, Türkiye'nin lider dijital kurumu olma hedefiyle bankacılık sektörü ve özellikle dijital bankacılıkta öncü adımlar atıyor. Müşterilerine her zaman, her yerden, kolay ve zahmetsiz hizmet sunabilmek amacıyla faaliyet gösteren ING Türkiye, marka yolu “sen hayatını yaşa” kapsamında “Kalıpların dışında hayatın içinde” söylemiyle ilerliyor. Kalıpların dışında bankacılık ürün ve hizmetleri geliştirerek müşterilerine hayatın içinde çözümler sunduğunu vurgulayan ING, bu söylem ile klişeleri sorgulayan, öncü ve yenilikçi marka tavrını güçlendiriyor. Dijitalleşme ve sürdürülebilirliği stratejisinde önceliklendiren ING Türkiye, Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye), Uluslaraarası Yatırımcılar Derneği (YASED) üyesi ve çalışma gruplarında yer alıyor, aynı zamanda UNEP FI Sorumlu Bankacılık Prensipleri ve UN WEPs – Kadını Güçlendirme Prensipleri imzacısı.

ING Grubu Hakkında:

Güçlü bir Avrupa temeline sahip, dünya çapında bir finansal hizmetler şirketi olan ING Grubu, bankacılık faaliyetlerini ING Bank A.Ş. şirketi üzerinden yürütüyor. İnsanları güçlendirerek özel ve iş hayatlarında bir adım önde olmalarını sağlamayı ve insanlar ve gezegen için fark yaratmayı amaçlayan ING Grubu, 40’tan fazla ülkede 60 bin çalışanıyla bireysel ve kurumsal bankacılık hizmetleri sunuyor. ING Grubu hisseleri Amsterdam (INGA AS, INGA.AS), Brüksel ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (ADRs: ING US, ING.N) işlem görüyor. Sürdürülebilirliği stratejisinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul eden ING, Sustainalytics ve MSCI tarafından yapılan sektör kıyaslamalarında ve Karbon Saydamlık Projesi (CDP) tarafından oluşturulan “AA-List” derecelendirmesinde lider konumda yer alıyor. ING, 2022 tarihinde S&P Global Ratings tarafından yapılan ESG (çevresel, sosyal ve yönetişim) değerlendirmesinde “güçlü” puan aldı. ING grup hisseleri ayrıca, STOXX, Morningstar ve FTSE Russell gibi önemli sürdürülebilirlik endekslerinde yer alıyor.

Kaynak: haberet.com

İnfo Yatırım’ın ücretsiz Yatırımcı Okulu Projesi’ne büyük ilgi Akbank’tan Emeklilere 17.500 TL’ye Varan Ödül TCMB'den enflasyon değerlendirmesi! Gıda, hizmet, temel mallar ve döviz detayı gözden kaçmadı Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: Mart ayı ihracatında tüm zamanların rekoru kırıldı