Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, Bankalar Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Dr. Fatih Karahan, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, Bankalar Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi

TBB'den yapılan açıklamada, Başkan Karahan'ın, TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar ve Yönetim Kurulu üyesi bankaların genel müdürleri ile bir araya geldiği bildirildi.

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, Bankalar Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi - Resim : 1

Güncel makroekonomik gelişmeler doğrultusunda bankacılık sektöründeki son durumun ve geleceğe ilişkin beklentilerin değerlendirildiği toplantının oldukça verimli geçtiği belirtilen açıklamada, "Türk lirası mevduatların payını artırmaya yönelik düzenlemeler, makroihtiyati çerçevede sadeleşme ve miktarsal sıkılaşma adımları ile birlikte dezenflasyon süreci kapsamında para politikası görünümü toplantının ana gündem maddeleri olmuştur." ifadesi yer aldı.

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, Bankalar Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi - Resim : 2

Açıklamada, TCMB Başkanı Fatih Karahan ve TBB Başkanı Alpaslan Çakar'ın, Merkez Bankası ve bankacılık sektörünün eş güdümlü çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini ifade ettikleri aktarıldı.

Kaynak: AA

Yaşlı ve engelli aylıkları hesaba geçti Cevdet Yılmaz'dan 'işsizlik' değerlendirmesi Bakan Şimşek'ten fahiş kira açıklaması Aralık 2023 işsizlik oranı belli oldu