MSB'den açıklama geldi! Bedelli askerlik 2024'te ne kadar oldu?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 2024 yılının ikinci yarısı için bedelli askerlik tutarının 217.871,04 lira (iki yüz on yedi bin sekiz yüz yetmiş bir lira dört kuruş) olarak belirlendiğini duyurdu. Bedelli askerlik ücreti geçen Ocak ayında 182 bin 609 TL'ye yükseltilmişti.

MSB'den açıklama geldi! Bedelli askerlik 2024'te ne kadar oldu?
  • Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bedelli askerlik ücretleri ve müracaatları ile ilgili son dakika açıklamada bulundu.
  • Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:
"Hazine ve Maliye Bakanlığınca “Mali ve Sosyal Haklar” genelgesi yayımlanmış ve buna göre bedelli askerlik tutarı 2024 yılının ikinci altı ayı için 217.871,04 (iki yüz on yedi bin sekiz yüz yetmiş bir lira dört kuruş) olmuştur. 08 Temmuz 2024 tarihinden itibaren bedelli askerlik müracaat işlemleri başlamıştır. Sonuç olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; ülkemizin savunma ve güvenliği için kendisine tevdi edilen tüm görevleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da büyük bir azim ve karalılıkla yerine getirmeye devam edecektir."
Konserler iptal edildi, mekanlar sinek avlıyor! Bugün dolar ne kadar, euro kaç lira oldu? 11 Temmuz 2024 güncel döviz kuru Altın yükseliş trendine girdi: Bugün gram altın ne kadar, çeyrek altın kaç lira? Bakan Şimşek'ten kritik açıklama