Son Dakika: Diyarbakır ve Mardin afet bölgesi ilan edildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Diyarbakır ve Mardin'deki zirai alan yangınlarından etkilenen mahallelerin "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edildiğini bildirdi. Bu kapsamda afetten etkilenen vatandaşların ihtiyaçları için bölgeye 5 milyon TL; tarım ve hayvancılık zararları için 55 milyon TL gönderildi.

Son Dakika: Diyarbakır ve Mardin afet bölgesi ilan edildi

Son Dakika: AFAD'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"20 Haziran 2024 tarihinde Diyarbakır ilimizin Çınar ilçesi ve köyleri ile Mardin ilimizin Mazıdağı ilçesi ve köylerinde etkili olan yangınlar sonucu 15 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, tarım alanları ve hayvanlar zarar görmüştür.

Diyarbakır ve Mardin'de yaşanan zirai alan yangınları sonrasında bölge, “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edilmiş olup, Devletimizin tüm imkanları hızla seferber edilmiştir.

"DİYARBAKIR'A 3 MİLYON, MARDİN'E 2 MİLYON TL GÖNDERİLDİ"

Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarının ve yangından etkilenen ailelerimizin acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, Diyarbakır ilimize 3 Milyon TL Mardin ilimize 2 milyon TL olmak üzere toplam 5 milyon TL acil yardım ödeneği gönderilmiştir.

'TARIM VE HAYVANCILIK ZARARLARI İÇİN 55 MİLYON TL'

Ayrıca tarım ve hayvancılık zararlarının giderilmesi amacıyla T.C. Cumhurbaşkanlığı ve AFAD tarafından bölgeye 50 milyon TL olmak üzere toplam 55 milyon TL ödenek aktarılmıştır.

Devletimizin tüm imkanları ile Milletimizin yanında olmaya; yangınlarda zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını el birliğiyle sarmaya devam ediyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ailelerine başsağlığı diliyor; yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz."

Son Dakika: Diyarbakır ve Mardin afet bölgesi ilan edildi - Resim : 1

Kaynak: haberet.com

Aylık en yüksek reel getirinin sahibi belli oldu Bugün dolar ne kadar, euro kaç lira oldu? 8 Temmuz 2024 güncel döviz kuru Altın bugün ne kadar 8 Temmuz 2024? Gram altın fiyatı kaç lira oldu? Çeyrek altın kaç TL? İstanbul'da JPMorgan toplantısı