Yarından itibaren motorine 2 TL 55 kuruş zam bekleniyor

Brent petrol fiyatlarındaki oynaklık devam ederken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişiyor. Pazartesi gecesi itibarıyla motorine 2 lira 55 kuruş zam yapılması tahmin edilirken, fiyat artışıyla birlikte İstanbul'da motorinin litresi 44 TL 23 kuruş, Ankara'da 45 TL 6 kuruştan satılacak.

Yarından itibaren motorine 2 TL 55 kuruş zam bekleniyor
  • Brent petrol fiyatları ve dövizdeki farklılıklarla beraber vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

Yarından itibaren motorine 2 TL 55 kuruş zam bekleniyor - Resim : 1

PAZARTESİ GECESİ DEV ZAM

  • Motorine pazartesi gecesinden itibaren 2 lira 55 kuruş zam gelmesi beklenirken, pompaya yansıyacak fiyat artışıyla birlikte İstanbul'da motorinin litresi 44 lira 23 kuruş, Ankara'da ise 45 lira 6 kuruştan satılacak.

Yarından itibaren motorine 2 TL 55 kuruş zam bekleniyor - Resim : 2

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

  • Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Yarından itibaren motorine 2 TL 55 kuruş zam bekleniyor - Resim : 3

  • Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Yarından itibaren motorine 2 TL 55 kuruş zam bekleniyor - Resim : 4

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMAYA KARAR VERMİŞTİ

  • EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.
İsrail ile ticaret iddialarına açıklama Aile destek ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlandı Sigorta şirketlerinin zorunlu trafik sigortasında ek maliyet oyunu Motorine okkalı zam