Akşener'den 6'lı masa itirafı: Seçim kazanılsın diye ben zehir içtim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Edirne’de, Trakya Bölgesi İstişare Toplantısı’nda konuştu. Akşener, 2024 yerel seçimleri için çalışmalara 25 Ekim’de resmen başlayacaklarını açıkladı. Akşener 6'lı masa ile ilgili de "O seçim kazanılsın diye ben zehir içtim zehir. O akşam size bunları anlatsam yakıp yıkacaktınız. 'Sabır' dedim." ifadelerini kullandı.

Akşener'den 6'lı masa itirafı: Seçim kazanılsın diye ben zehir içtim

Trakya Bölgesi İstişare Toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6'lı masada yaşanan adaylık krizine ilişkin itiraflarda bulundu.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Kutuplaştırma siyasetinin önüne geçemedik. Çünkü 2017'de referanduma sunulan partili cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye'yi ittifaklara mecbur bıraktı ve iki kutuplu bir dünya haline getirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

"KILIÇDAROĞLU, GÜL'ÜN ADAYLIĞINI SÖYLEMİŞTİ"

15 milletvekili için görüşmeye gittiğimde Kılıçdaroğlu Abdullah Gül'ün adaylığını bana söyledi.

Abdullah Gül beyefendinin aday edilmemesinden sorumlu tutulan ben oldum. Laik hassasiyeti yüksek partililerin 'Bu hatun kişi Abdullah Gül'ü engelledi, Erdoğan'ı seçtirdi' dediğini gördüm.

"SEÇİM KAZANILSIN DİYE ZEHİR İÇTİM"

3 Mart akşamında Saadet Partisi'nde toplandık. İsim oylayacakmışız. Ona döndü iş. Herkes Kılıçdaroğlu dedi .En son bana söz verildi, ben de vatandaşın nezdinde İmamoğlu ve Yavaş'ın önde olduğunu söyledim. Kılıçdaroğlu da döndü dedi ki Akşener uygun görmediğine göre biz beşimiz imzalayıp çıkalım. O seçim kazanılsın diye ben zehir içtim zehir. O akşam size bunları anlatsam yakıp yıkacaktınız. Sabır dedim."

Sözcü TV'den Ersan Şen kararı! Meral Akşener, Kılıçdaroğlu ile arasındaki o konuşmayı ilk kez açıkladı! Öldürülen teröristler PKK'nın eylemlerinde yer almış Yunan Sahil Güvenlik'ten Türk balıkçılara uyarı ateşi