Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: Diplomatik yollarla hareket ediyoruz, işe yaramazsa başka yollar da var

Katar merkezli El Cezire kanalına açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Şu anda Gazze'deki krizi çözmek için diplomatik yollarla hareket ediyoruz. Bu yollar işe yaramazsa başka yollar da var." dedi.

Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: Diplomatik yollarla hareket ediyoruz, işe yaramazsa başka yollar da var
  • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Katar merkezli El Cezire kanalına konuştu.
  • Bakan Fidan 'Filistin' için şimdilik diplomatik yollara başvurduklarını belirterek işe yaramadığı takdirde başka yolların da olduğunu ifade etti.

Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: Diplomatik yollarla hareket ediyoruz, işe yaramazsa başka yollar da var - Resim : 1

  • Bakan Fidan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: Blinken'le açıkça konuştum, kalıcı ateşkes istedik ve yerinden etme politikasını reddettik. İsrail'e mutlak destek ve kalıcı ateşkesi reddetme konusunda Washington'la aynı fikirde değiliz. Katliam ve bombalamalar sürerken Amerika'nın İsrail'e desteği devam ederse, bu küresel bir kriz yaratacaktır. Ateşkes öncesinde Gazze'de savaş sonrası durum hakkında konuşmayı reddediyoruz. İsrailliler hastaneleri ve okulları bombalayıp yerlerinden ediyor, amaçları Gazze'de can kalmaması. Şimdi kuşatmayı kırmak için diplomatik yollara başvuruyoruz, bu yollar işe yaramazsa başka yollar da var.
2 terörist teslim oldu Deniz ulaşımına olumsuz hava engeli! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdülhamid Han'ın türbesini ziyaret etti Kılıçdaroğlu'ndan Eren Erdem'e ziyaret