Bakan Yerlikaya açıkladı: 4 ilde yapılan DEAŞ operasyonunda 56 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 4 ilde DEAŞ'a yönelik gerçekleştirilen Bozdoğan-38 operasyonlarında 56 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya açıkladı: 4 ilde yapılan DEAŞ operasyonunda 56 şüpheli yakalandı
  • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Şanlıurfa ve Konya'da DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 45 şüphelinin gözaltına alındığı bilgisini verdi.

ÖRGÜTE ELEMAN KAZANDIRIYORLARDI

  • Şüphelilerin, DEAŞ terör örgütüne eleman kazandırdıkları, kazandırdıkları elemanlara atış eğitimi ve örgütsel eğitimler verdikleri, geçmiş dönemlerde örgüt içerisinde faaliyet gösterip, Türkiye'ye illegal yollarla gelen şahıslara yer temin ederek lojistik destek sağladıkları, örgüt içerisinde faaliyet gösteren ve DEAŞ terör örgütünde tutuklu şahıslara maddi yardımda bulundukları ve örgütsel toplantı düzenledikleri tespit edildi.

HATAY VE DENİZLİ'DE OPERASYONLAR

  • Hatay'da düzenlenen operasyonda ise haklarında DEAŞ ve El Kaide terör örgütleri içerisinde silahlı olarak faaliyet gösterdikleri, suikast ve patlayıcı madde eğitimi aldıkları tespit edilen 10 şüpheli yakalandı.
  • Denizli'de de DEAŞ terör örgütüyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle mal varlığı dondurulan, hakkında daha önceden terör suçlarından işlem yapılan şahıslarla para transferi ilişkisinde bulunduğu ve çatışma bölgelerine para aktardığı tespit edilen 1 şüpheli gözaltına alındı.
  • Operasyonlarda çok miktarda döviz ile çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale el konuldu.
  • Operasyona katılan personeli tebrik eden Yerlikaya, "Teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Tek bir hedefimiz var; son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sizlerin duası ve desteğiyle durmadan, duraksamadan mücadele etmek" dedi.
Teleferik kazası soruşturmasında yeni gelişme! İstanbul’da suya zam Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anaç hayvan üretimini artıracağız Özgür Özel'den 'vergi' açıklaması: Azdan az çoktan çok...