İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan belediye başkanlarına 'Özgür Çelik' tehdidi!

CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, kongrede İstanbul il başkanlığına aday olacağını açıkladı. CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Çelik'i 'maddi ve manevi' desteklediğini belirtip, ilçe başkanlarıyla yaptığı görüşmeyi anlattı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan belediye başkanlarına 'Özgür Çelik' tehdidi!

CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, kongrede İstanbul il başkanlığına aday olacağını açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı başlatılan 'değişim' hareketinin öncülerinden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun destek verdiği Çelik'e karşı ise Genel Merkez, eski İl Başkanı Cemal Canpolat'ı aday gösterdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan belediye başkanlarına 'Özgür Çelik' tehdidi! - Resim : 1

 Değişimcilerin CHP'nin parti geleneklerini yok ettiğini söyleyen CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, Bahçelievler delege seçimlerinde yaşananları örnek gösterip "İBB Başkanının delege peşine düşüp oy istemesi ve 'açıktan taraf olması' da ayrı bir garabet" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan belediye başkanlarına 'Özgür Çelik' tehdidi! - Resim : 2

Taraflar arasındaki tartışmalar her geçen gün alevlenirken Barış Yarkadaş'tan TV100 canlı yayınında, dikkat çeken bir iddia daha ortaya attı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan belediye başkanlarına 'Özgür Çelik' tehdidi! - Resim : 3

İMAMOĞLU'NDAN BELEDİYE BAŞKANLARINA 'ÖZGÜR ÇELİK' TEHDİDİ

Kılıçdaroğlu'nun Özgür Çelik'in adaylığını internetten öğrendiğini ve bunun parti geleneklerine aykırı olduğunu söyleyen Yarkadaş, "Ekrem İmamoğlu bugün 5 kişiyle bir dar grup toplantısı yaptı. Erdoğan Toprak'a 'Ben Çelik'in maddi manevi arkasındayım' dedi." diye konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan belediye başkanlarına 'Özgür Çelik' tehdidi! - Resim : 4
İmamoğlu'nun Çelik'e destek açıklayan CHP İstanbul Milletvekili, PM Üyesi Erdoğan Toprak ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'a aba altından sopa gösterdiğini belirten Yarkadaş, "Desteği çekerseniz altını boşaltırım diyor. Ben sonuna kadar Çelik'in arkasındayım diyor." ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan belediye başkanlarına 'Özgür Çelik' tehdidi! - Resim : 5
İMAMOĞLU'NA UYARI: BU İŞLERDEN VAZGEÇ

"Buradan İmamoğlu'nu uyarıyorum" diyen Yarkadaş, "CHP delegesi üzerine sözleri ilçe başkanlarının kulağına gitti. Kendisini uyarıyorum. Bu tür değerlendirmeden yapmaktan vazgeç. CHP tabanını çok kırdı bugün. Bu işlere girmeyin." dedi.

Fatih Portakal'dan CHP'ye: Bu nasıl siyasi parti? Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a samimi veda TÜBİTAK'ta patlama: Bir kişi hayatını kaybetti Öztrak: AK Parti'nin oyu yüzde 30'un altına indi