Kaftancıoğlu'ndan İYİ Partili Bilge Yılmaz'a cevap: Hangi çıkar grubunun parçasıyım

2023 genel seçimleri kaybedildikten sonra Millet İttifakı dağılmıştı. Seçimin kaybedilmesinin sebebi Kılıçdaroğlu diyen İYİ Partili Bilge Yılmaz'a Kaftancıoğlu'ndan cevap geldi. Kaftancıoğlu paylaşımında,"Kılıçdaroğlu’nun etrafındaki kişilerden biri olarak; ‘hangi çıkar grubunun’ parçası olduğumu açıklamanızı istemek de bireysel hakkım diye düşünüyorum." dedi.

Kaftancıoğlu'ndan İYİ Partili Bilge Yılmaz'a cevap: Hangi çıkar grubunun parçasıyım

2023 genel seçimlerini Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaybetmesiyle birlikte Millet İttifakı dağılmıştı. Seçim geçse de İYİ Parti ile CHP'nin arasındaki kavga bitmedi. Öyle ki İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz'ın, "Cumhurbaşkanlığı seçiminin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları yüzünden kaybedildiği" yönündeki ifadelerine Canan Kaftancıoğlu'ndan yanıt geldi.

Kaftancıoğlu'ndan İYİ Partili Bilge Yılmaz'a cevap: Hangi çıkar grubunun parçasıyım - Resim : 1

"HANGİ ÇIKAR GRUBUNUN PARÇASIYIM?"

Konuyla ilgili Twitter (X) hesabından paylaşımda bulunan Kaftancıoğlu, "Görev alsaydı ekonominin düzlüğe çıkması konusunda büyük katkıları olacağına inandığım Bilge Hoca, tanıdığım kadarıyla elinde somut bir veri olmadan yorum yapmayacak bir nosyondan geliyor. Bilge Hocam; Kılıçdaroğlu’nun etrafındaki kişilerden biri olarak; ‘hangi çıkar grubunun’ parçası olduğumu açıklamanızı istemek de bireysel hakkım diye düşünüyorum." dedi.

Kaftancıoğlu'ndan İYİ Partili Bilge Yılmaz'a cevap: Hangi çıkar grubunun parçasıyım - Resim : 2

NE OLMUŞTU?

İYİ Partili Bilge Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kolay kazanılacak bir seçimi yanlış strateji yüzünden kaybettik. Peki bu strateji neden yanlış inşa edildi? Aslında cevap çok basit. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları, kendi geleceklerini milletimizin menfaatlerinin önüne koyarak kendi çarklarını döndürecek şekilde ittifakı tasarladılar.”

Kaftancıoğlu'ndan İYİ Partili Bilge Yılmaz'a cevap: Hangi çıkar grubunun parçasıyım - Resim : 3

İzmir'de düşen helikopterden acı haber! İstanbul'daki baraj doluluk oranları belli oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye olarak İslam düşmanlığı karşısında tepkimizi ortaya koyuyoruz İzmir'de orman yangın! Müdahaleler devam ediyor