Meteoroloji'den 16 il için "sarı" kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM), yurt genelindeki bazı iller için kuvvetli yağış uyarısı geldi. Meteoroloji 10 Temmuz'a ilişkin hava durumu tahminini paylaşarak 16 il için sarı kodlu alarm verdi.

Meteoroloji'den 16 il için "sarı" kodlu uyarı
  • Yarın öğle saatlerinden itibaren kuvvetli yağış beklenen 16 il için "sarı " kodlu uyarıda bulunuldu.
  • Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yarın öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Kars, Ardahan ve Bayburt çevreleriyle Artvin'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK UYARISI

  • Sivas'ın kuzeyi, Yozgat'ın doğusu ve Tokat çevreleriyle Ordu ve Giresun'un iç kesimlerinde de yarın beklenen sağanağın yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü olacağı tahmin ediliyor.
  • Öte yandan yarın öğle saatlerinden itibaren Kastamonu, Karabük ve Çankırı çevreleri, Sinop ve Bartın'ın iç kesimleri ile Çorum'un batısında yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanağın etkili olması bekleniyor.
  • Sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.
Bozkurt yapan doktorlara TTB'den tepki TBMM'de anma töreni düzenlenecek Birden fazla maaş alma dönemi bitiyor Ehliyet sınavlarına yeni düzenleme