Muş ve Ordu'da can alan selin ardından 8 kent için kritik uyarı!

Türkiye'nin doğusu ve kuzeyi hafta sonunu oldukça yağışlı geçirdi. Muş'un Malazgirt ilçesi ile Ordu'nun Çaybaşı ilçesinde şiddetli yağışlar can alırken Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarını işaret ederek Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Bingöl ve Muş'un kuzey kesimleri için gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Muş ve Ordu'da can alan selin ardından 8 kent için kritik uyarı!

Meteoroloji'den yapılan tahminlere göre, yarın öğle saatlerinden itibaren Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Bingöl ve Muş'un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

ANİ SEL VE SU BASKININA DİKKAT

Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Muş ve Ordu'da can alan selin ardından 8 kent için kritik uyarı! - Resim : 1

BAKAN YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sel felaketine ilişkin yaptığı açıklamada, "Samsun’daki kuvvetli yağışlarda mahsur kalan 34 vatandaşımız bulunduğu yerden güvenlikli alanlara tahliye edildi. Ordu Çaybaşı ilçesi Çayır mahallesinde 83 yaşında 1 vatandaşımız, Muş'un Malazgirt ilçesi Bahçeköy köyünde etkili olan kuvvetli yağışlarda ise 1 vatandaşımız sel sularına kapılarak maalesef hayatını kaybetti" dedi.

Muş ve Ordu'da can alan selin ardından 8 kent için kritik uyarı! - Resim : 2
Sel sularına kapılan 20 yaşındaki Nazar Karataş hayatını kaybetti (Muş / Malazgirt)

Kaynak: AA

Irak'ın kuzeyinde binlerce doçka mühimmatı ele geçirildi Düzce ve Bolu arasında 'dağ' kavgası büyüyor! "Küresel gerilimler Orta Koridor'un stratejik önemini artırdı" Verilerimiz mi çalındı?