Özgür Özel'e 39 vekil soruldu: Ben çok itiraz ettim

CHP listelerinden seçime giren Millet İttifakı'nın küçük ortakları 39 ismi Meclis'e soktu. Seçim öncesi listelerinin arkasında durduğunu belirten CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel şimdi ise "Ben çok itiraz ettim" dedi. Özel, seçim gecesi yaşananlar için de, "İlk gece önerim samimi bir özürdü" diye açıklama yaptı.

CHP'de değişimcilerin Kılıçdaroğlu karşısındaki adayı Özgür Özel oldu.

Adaylığını açıklar açıklamaz çeşitli televizyon kanallarında konuşan Özel, "Seçimi kaybetmişiz ve CHP Genel Merkezi hiçbir şey yokmuş gibi yapıyor. Bunu taşıyamayacağımı hissettim." dedi.

Özel, seçim gecesi yaşananlar için de, "İlk gece önerim samimi bir özürdü" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan adayı Özgür Öze
CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel

Seçime CHP listesinden giren Millet İttifakı partilerinden DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Değişim Partisi'nden 39 isim milletvekili seçildi.

Sözcü TV’de İpek Özbey moderatörlüğündeki programda gazeteciler Uğur Dündar ve İsmail Saymaz'ın  sorularını yanıtlayan Özel'e 39 vekil soruldu.

Saymaz, Özel'e "Parti tarihindeki en büyük tahribat olarak görüyorsunuz. Ama ben çok net hatırlıyorum 39 vekil ilan edildiğinde sizin eleştirdiğinizi hatırlamıyorum. O günlerde sahipleniyoruz, destekliyoruz demiştiniz. Şimdi ise tam tersine konuşuyorsunuz. Bu bir çelişki değil mi?" diye sordu.

"KAMUOYU ÖNÜNDE SAVUNACAĞIM TABİİ, ORTADA SEÇİM VAR"

Soruya net bir cevap veremeyen Özgür Özel, "Kamuoyu önünde savunacağım tabii.. Ne yapacağım ortada kazanılmak istenilen bir seçim var" diyerek şunları söyledi:

"Değil. Şimdi biz birincisi fanatik CHP'liyim. Ben bir tane fazla CHP milletvekili gelsin diye her şeyi veririm. Aylar öncesinde yaptığım itiraz şudur MYK'da en 3 kez söyledim. Bu iş ittifaka gidiyorsa bu ittifakın bir iç hukuku olur. İç hukuk yapılacak. 

Milletvekilleri sıralarımızı oy oranlarına göre belirleyeceğiz denecek. Ben bunun  1 yıl önce, 6 ay önce de dedim. Hatta bir iç hukuk yazılır dendi, niyetlendi ve bırakıldı. 

Ben milletvekillerini belirleme komisyonunda ben yoktum. İttifakların görüşüldüğü yerde de yoktum. Biz son zamanlarda grup kuracak kadar verilecekmiş. 4 diğer partiye toplamında 20 dendi, o bile çok geldi.

Ben kaç tane verildiğini, MYK toplantısında öğrendim. "Çok kötü şeyler oluyor, ittifak ortaklarına çok verildi" denildi. "39-40 tane verildi.. Hatta 45" denildi.

"SEÇİMİN KAYBINDAN SUÇLU TUTULURSUN, KAMUOYU ÖNÜNDE SAVUNACAĞIM TABİİ"

Listelerin verildiği gün Özgür Özel çıkıyor listeleri eleştiriyor olacak iş değil. Seçiminden kaybından suçlu tutulursun! Olacak iş değil.

Kamuoyu önünde savunacağım tabii. Ne yapacağım! Ortada kazanılmak istenilen bir seçim var."

Doğu Perinçek ve Cem Toker yayında tartıştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karabağ Azerbaycan'ın toprağıdır Dışişleri'nden kritik 'Karabağ' açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan BM kürsüsünden dünyaya seslendi