Son dakika: Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında gözaltı sayısı 8'e yükseldi! 3 sivil ile 1 komiser daha gözaltında

Son dakika haberleri... Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında flaş bir gelişme kaydedildi. Soruşturmanın gizli tanığı S.S’nin ifadeleri doğrultusunda, 3 sivil ve 1 komiser daha bu sabah gözaltına alındı. Geçen hafta görevden uzaklaştırılan Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı ile bir komiser dün gözaltına alınmıştı. Böylece soruşturmada gözaltı sayısı 8'e yükseldi.

Son dakika: Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında gözaltı sayısı 8'e yükseldi! 3 sivil ile 1 komiser daha gözaltında
 • Son dakika haberleri... Ayhan Bora Kaplan soruşturması üzerinden hükümete kumpas kurulacağı iddiaları gündeme gelirken, yeni gelişmeler kaydedilmeye devam ediyor.
 • Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma kapsamında görevden alınan Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı ile bir komiser hakkında soruşturma başlattı.
 • Soruşturmada polis müdürleri ile komisere, suç işlemek için anlaşmak, adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs, görevi kötüye kullanma ve suçluyu kayırma suçlamaları yöneltildi.
 • Başsavcılık, 4 isim hakkında gözaltı kararı verdi ve şüpheliler gözaltına alındı.
 • Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, “Gizli tanık S.S’nin ifadesinde geçen iddialarla ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görev yapan 4 kamu görevlisi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı kararı icra edilmiştir. Soruşturma işlemleri titizlikle yürütülmektedir.” denildi.

BU SABAH 4 GÖZALTI DAHA

 • Ankara'da soruşturma kapsamında bu sabah 3 sivil ve 1 komiser daha gözaltına alındı.
 • Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, "Serdar Sertçelik'in yasa dışı yollarla yurt dışına kaçırılmasıyla ilgili 3 sivil şahıs ve 1 komiser gözaltına alınmıştır." ifadeleri kullanıldı.

EMNİYET, YARGI VE SİYASET CEPHESİNDE DİKKAT ÇEKİCİ İDDİALAR

 • Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında yaşananlar emniyet ve yargıdan siyaset cephesine uzanan dikkat çekici iddialarla gündemde.Soruşturmada "M7" koduyla, gizli tanık yapıldıktan sonra serbest bırakılan ve yurt dışına kaçan Serdar Sertçelik kendisinden bazı kişilerin adını vermesinin istendiğini
 • iddia etti; AK Parti ve MHP'ye yönelik bir kumpas kurulduğunu öne sürdü.

"ANAYASAL DÜZENENE KARŞI SUÇ İŞLEMEK" SUÇLAMASI

 • Soruşturma kapsamında görevden alınan 3 isme, "anayasal düzene karşı suç işlemek" başta olmak üzere, "suç için anlaşma", "göreve ilişkin sırrın açıklanması", "yargı görevi yapanı bilirkişi veya tanığı etkilemeye teşebbüs", "suçluyu kayırma" suçlamaları yöneltiliyor.

CEVAP ARAYAN SORULAR

 • Soruşturmada gizli tanık "M7"nin gözaltındayken kimlerle görüştürüldüğü, elektronik kelepçeyle nasıl rahat dolaştığı, nasıl kaçtığı, bazı siyasetçi ve bürokrat isimlerinin neden dosyaya sokulmaya çalışıldığı gibi soruların yanıtları da aranıyor.

Son dakika: Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında gözaltı sayısı 8'e yükseldi! 3 sivil ile 1 komiser daha gözaltında - Resim : 1

MİT'ten Hakurk'ta nokta operasyon! Adliyede tuvalet kavgası! Yeni anayasa açıklaması Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına Muhsin Şentürk atandı