Son dakika! Kayseri'deki provokasyonlarda PKK bağlantısı

Kayseri’de Suriyeli birinin Suriyeli bir çocuğu cinsel istismar ile çıkan olayları provoke eden sosyal medya hesaplarında terör örgütü bağlantısı belirlendiği öğrenildi. Yapılan çalışmalar ile paylaşımda bulunan hesapların bazılarının PKK/KCK, bir takımının FETÖ/PDY müzahiri, Amerika ve Almanya bağlantılı hesapların da olduğu gün yüzüne çıktı.

Son dakika! Kayseri'deki provokasyonlarda PKK bağlantısı
  • Güvenlik kaynakları, Kayseri’de Suriyeli bir şahsın Suriyeli bir çocuğu istismar olayı ile ilgili provoke eden sosyal medya hesaplarında terör örgütü bağlantılarının belirlendiğini aktardı.
  • Kayseri’den sonra Hatay, Gaziantep, Konya, Bursa ve İstanbul başta olmak üzere 22 ilde devam eden, Suriye’nin kuzeyinde Türk güçlerinin kontrolü altındaki bölgelerde halkın gerilmesine katkı sağlayan Türkiye düşmanı unsurlar tespit edildi.
  • Sosyal medya üzerinden huzuru bozmaya yönelik hareket eden bu unsurların terör örgütleri ile bağlantıları olduğu ortaya çıktı.

 

"HESAPLAR TERÖR ÖRGÜTLERİ TARAFINDAN MAŞA OLARAK KULLANILIYOR"

  • Sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan hesapların bağımsız olarak hareket etmedikleri, provokatif eylemlerin artmasını sağlayan bu hesapların bağlı oldukları örgütlerce maşa olarak kullanıldığı, terör örgütlerinin de Türkiye karşıtı hareketlerde başka dış odaklar tarafından yönetildiği değerlendirildi.
  • Terör örgütleri ve hasım odaklarca, en küçük olayın sosyal medya aracılığı ile halkı provoke ederek iç huzuru kaçırmaya yönelik kullanıldığı belirlendi. İnsanlar arasında kin ve nefret duyguları oluşturarak, ülkede kargaşa ortamı yaratmak hedefi doğrultusunda terör örgütlerinin aparat olarak kullanıldığı değerlendirildi.
YÖK'ten ikinci öğretim kararı! İkinci öğretim kapatıldı mı? Cübbeli Ahmet ekonomiyi eleştirdi Özgür Özel'in ışık açma-kapama eylemi çağrısına yanıt Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de