Son Dakika! Özlem Zengin duyurdu: Cumartesi Anneleri'nin 1000. haftada eylemine izin verilecek

Son Dakika: AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada Cumartesi Anneleri'nin 1000'inci hafta eylemine izin verileceğini duyurdu.

Meclis Genel Kurulu'nda söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Cumartesi Anneleri'nin 1000'inci hafta eylemlerine izin verileceğini açıkladı.

Zengin, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Cumartesi Anneleri, geçtiğimiz haftalarda beni ziyarete geldiler. Diğer siyasi partileri de ziyaret ettiler. Neticesinde hem İçişleri Bakanımızla hem Sayın Valimizle görüşmelerimiz oldu. Ayın 29'unda toplantılarının 1000'incisini yapacaklar. Biraz evvel Sayın Valimizle de teyit ettim. Kendileri bu toplantıyı gerçekleştirecekler. Zaten her hafta yapmaya devam ediyorlar."

"SUİSTİMAL EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEMEK GEREKİR"

"Daha geniş bir katılımla bu hafta toplantılarını yapacaklar. Burada ince bir çizgi var. Bizim için Cumartesi Anneleri'nin hassasiyetleri, acıları önemli ama bu acılardan yola çıkarak bir farklı yöne yönelinmesine de bunun suistimal edilmesine de müsaade etmemek gerekiyor. Bize düşen hukuken de yapılması gerekenlerin takibidir."

Kaynak: haberet.com

3 ile 7.4'lük deprem uyarısı: Dilimizde tüy bitti Üniversite sınavı giriş yeri açıklandı: YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır? MSB İran'daki helikopter kazasında 3 noktaya dikkat çekti! Eylem Tok ve oğlu hakkında kırmızı bülten çıkarıldı