Bir süredir tedavi gören Metin Uca hayatını kaybetti! Vasiyeti ortaya çıktı... "Yakılarak ölmek..."

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören tiyatrocu, yazar ve sunucu Metin Uca, hayatını kaybetti. Vefat haberini Uca'nın menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla verdi. Metin Uca'nın hayatını kaybetmesinin ardından akıllara verdiği son röportaj geldi. Uca, verdiği röportajda, "Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul Boğazı'ndan serpilmesini isterdim ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok" demişti. İşte detaylar...

  • Bir süredir tedavi gördüğü hastanede gece saatlerinde yaşamını yitiren seslendirme sanatçı ve sunucu Metin Uca, geçtiğimiz sene şubat ayında Gökay Kalaycıoğlu'nun sunumuyla Haberler.com'un YouTube kanalında yayınlanan Haber Bahane programına konuk olmuştu.

Bir süredir tedavi gören Metin Uca hayatını kaybetti! Vasiyeti ortaya çıktı... "Yakılarak ölmek..." - Resim : 1

  • Katıldığı programda güzel bir şekilde öleceğini düşündüğünü söyleyen Uca, vasiyetini açıklayarak "Yakılarak ölüp küllerimin de İstanbul Boğazı'ndan serpilmesini isterdim" demişti.

Bir süredir tedavi gören Metin Uca hayatını kaybetti! Vasiyeti ortaya çıktı... "Yakılarak ölmek..." - Resim : 2

  • Programda, Kalaycıoğlu'nun "Yalnızlık korkun var mı?" sorusu üzerine konuşan Metin Uca, "60 yaşındayım ve yalnızım. Aman bana bir şey olursa diye bir kadınla birlikte olma taraftarı değilim. Bu o kadına haksızlık olur. Kendi adıma yetmeye çalışıyorum. Ölümden de korkmuyorum. Güzel öleceğimi düşünüyorum" demişti.

Bir süredir tedavi gören Metin Uca hayatını kaybetti! Vasiyeti ortaya çıktı... "Yakılarak ölmek..." - Resim : 3

  • Vasiyetinden bahseden Metin Uca, "Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul boğazından serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum. " ifadelerini kullanmıştı.
Bir süredir tedavi gören Metin Uca hayatını kaybetti! Vasiyeti ortaya çıktı... "Yakılarak ölmek..." - Resim : 4
Metin Uca hayatını kaybetti Neden göğe bakıyorlar? Murda'nın uyuşturucu davasında karar çıktı İzinsiz inşaat yaptırdığı iddiasıyla yargılanıyor! "Ben değil babam yaptı"