CHP Genel Başkan adayı Örsan Öymen İmam Hatip okullarını ve Kur'an kurslarını hedef aldı: Kapatılması gerekiyor

CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in ardından parti içindeki 'İlke ve Demokrasi Hareketi'nin kurucusu Örsan Öymen de Kemal Kılıçdaroğlu'na rakip olacağını açıkladı. Öymen, katıldığı bir TV programında "İhtiyaç ötesi imam hatip okullarının kapatılması gerektiğini düşünüyoruz" diyerek İmam hatip okullarını ve Kur'an kurslarını hedef aldı.

CHP Genel Başkan adayı Örsan Öymen İmam Hatip okullarını ve Kur'an kurslarını hedef aldı: Kapatılması gerekiyor

CHP'de mayıs ayında gerçekleştirilen seçim sonrası başlayan değişim tartışmaları devam ederken gözler bir yandan da kurultay sürecinde. CHP Genel Başkan Adayı Örsan Öymen, katıldığı televizyon programında konuştu.

CHP Genel Başkan adayı Örsan Öymen İmam Hatip okullarını ve Kur'an kurslarını hedef aldı: Kapatılması gerekiyor - Resim : 1

İmam Hatip okullarını ve Kur'an kurslarını hedef alan Öymen, ''Herkesi imam yapma işlevi görüyorlar. İmam cumhurbaşkanı, imam bakan, imam bürokrat, imam milletvekili." sözleriyle bu düşüncesini diye getirdi.

CHP Genel Başkan adayı Örsan Öymen İmam Hatip okullarını ve Kur'an kurslarını hedef aldı: Kapatılması gerekiyor - Resim : 2

Kur'an kursları ile ilgili de, "5 - 10 yaşında çocuğa pedagojik açıdan Kur'an'ı anlama, kavrama, öğrenme yetisi olamaz." diyerek Kuran kurslarının reşit vatandaşlara hizmet etmesi gerektiğini savundu.

CHP Genel Başkan adayı Örsan Öymen İmam Hatip okullarını ve Kur'an kurslarını hedef aldı: Kapatılması gerekiyor - Resim : 3

CHP GENEL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI...

Öymen, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, haziranda "CHP İlke ve Demokrasi Hareketi"ni başlattıklarını ve temel amaçlarının parti içinde demokrasiyi sağlamak olduğunu belirtti. 

Mevcut yönetimle girilen seçimleri ve sonuçlarını değerlendiren Öymen, parti yönetiminde "CHP'nin oyu yüzde 21-22'dir" şeklinde kaderci bir kabulleniş olduğu eleştirisinde bulundu.

CHP Genel Başkan adayı Örsan Öymen İmam Hatip okullarını ve Kur'an kurslarını hedef aldı: Kapatılması gerekiyor - Resim : 4

CHP'de yönetim değişikliği olmaması durumunda yerel seçimlerde başarılı bir sonucun alınma ihtimalinin oldukça düşük olduğunu dile getiren Öymen, şunları kaydetti:

"Bütün araştırmalar, halktan alınan tepkiler ve ilçe kongrelerindeki hava bunu göstermektedir. Demokratik ülkede genel başkan bir veya iki seçim kaybettiği zaman istifa eder ya da yeniden aday olmayacağını açıklar. Ne yazık ki partimizde böyle bir gelişmeyi yaşamadık. Ne yazık ki partimiz, mevcut genel merkez yönetiminin temsil ettiği statükocular ile sahte değişimciler arasında sıkışıp kalmıştır. Bir kısır döngü söz konusudur, CHP bir çıkmaz sokağın içerisindedir. O nedenle bizim üçüncü bir yol açmamız gerekiyor. Bir başka yol açmamız gerekiyor. Bu yol Mustafa Kemal Atatürk'ün yoludur. Bu yol Atatürk'ün aydınlanma devrimlerinin yoludur. Bu yol altı ok yoludur. Bu yol sosyal demokrasinin, demokratik solculuğun yoludur. Bu yolu açmak için 38'inci Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı'nda genel başkanlık için aday adayı olmaya karar verdim."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu İmamoğlu'ndan CHP ilçe başkanına tepki AK Parti'de yerel seçim maratonuna geri sayım başladı Yeni evlenecek çiftlere müjde! Faizsiz kredinin detayları belli oldu