Dervişoğlu'ndan Erdoğan-Akşener zirvesine tepki! 'Haberim yoktu, kimsenin memuru değilim'

Cumhurbaşkanı Erdoğan-Akşener görüşmesinin yankıları devam ederken İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu'ndan çarpıcı bir çıkış geldi. Görüşmeden daha önce haberinin olmadığını, toplantıyı İletişim Başkanlığı'nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla gördüğünü ifade eden Dervişoğlu, "Ben bu partinin genel başkanıyım, partinin dününe bugününe yarınlarına sekte vuracak adımlara izin vermem. Ben kimsenin memuru değilim" diye konuştu.

Dervişoğlu'ndan Erdoğan-Akşener zirvesine tepki! 'Haberim yoktu, kimsenin memuru değilim'
  • Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme gündemdeki yerini koruyor.
  • Beştepe'de 1,5 saatlik zirve Ankara kulislerini de canlandırırken, Erdoğan'ın Akşener'e cumhurbaşkanı yardımcılığı teklif ettiği gibi pek çok iddia da öne sürüldü.

MÜSAVAT DERVİŞOĞLU SUSKUNLUĞUNU BOZDU

  • Siyaset gündemine bomba gibi düşen görüşmeye dair İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu da ilk kez konuştu.
  • HaberTürk televizyonunda katıldığı bir programda değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti lideri Dervişoğlu Akşener-Erdoğan görüşmesinden daha önce haberinin olmadığını, görüşmeyi İletişim Başkanlığı'nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla gördüğünü söyledi.
  • Görüşmeden çıktıktan sonra Akşener'in kendisini bilgilendirdiğini aktaran Dervişoğlu, Akşener'in Erdoğan ile görüşmesinde Türkiye ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını söylediğini aktardı.

"MUHATAP OLARAK BENİM ALINMAM GEREKİRDİ"

  • Görüşmeyi olumlu bulmadığını vurgulayan Dervişoğlu, "Beni ilgilendiren tarafı İYİ Parti'nin genel başkanı benken Sayın Erdoğan'ın Sayın Akşener ile görüşmesi. Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi.

"BEN KİMSENİN MEMURU DEĞİLİM"

Bazı insanlar boyuna posuna bakmadan Hasan Dağı'na oduna gitmeye kalkışırlarsa şayet işte o zaman benden ummadıkları bir tepkiyi görebilirler. Ben bu partinin genel başkanıyım, partinin dününe bugününe yarınlarına sekte vuracak adımlara izin vermem. Ben kimsenin memuru değilim."
Fotoğraftaki detay İYİ Parti'yi karıştı! Parti Akşener'i değil, Akşener partiyi bırakmış Kılıçdaroğlu Özel’e yol verdi Kılıçdaroğlu'ndan kritik görüşme hakkında dikkat çeken yorum Akşener cephesinden 'Cumhurbaşkanı yardımcılığı' açıklaması