Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli protokolüne tepki gösterdi! CHP kongresi karıştı

CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile yaptığı gizli protokole partisinin Konya İl Başkanlığı'nın olağan kongresinde tepki gösterdi.

Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli protokolüne tepki gösterdi! CHP kongresi karıştı

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, partisinin Konya İl Başkanlığı'nın olağan kongresine katıldı. Divan Başkanlığı'nın üstlendiği kongre yüksek tansiyonla başladı.

Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli protokolüne tepki gösterdi! CHP kongresi karıştı - Resim : 1

Bir takım partililer divan başkanı yardımcılarının seçimi esnasında, oyların tam olarak sayılmadığını iddia ederek tepki gösterdi.

Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli protokolüne tepki gösterdi! CHP kongresi karıştı - Resim : 2

Bu durumun üzerine partililer arasında sözlü atışma yaşandı.

Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli protokolüne tepki gösterdi! CHP kongresi karıştı - Resim : 3

Gerginliğin çözülmesinin akabinde Özgür Özel, kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu.

Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli protokolüne tepki gösterdi! CHP kongresi karıştı - Resim : 4

Genel seçimler öncesi yapılan ittifak ile ilgili konuşan Özel, şu ifadeleri kullandı:

"Siyasetle alt tarafın, ezilenlerin, yoksulların, güvencesizlerin, işçilerin, çiftçilerin, emeğini savunan siyasetle, herkese dokunduğumuzda işte o zaman önümüzde yüzde 48'i 50,1 yapmak için hangi ittifak, hangi gizli protokol, son gün hangi 3 bakanlığı vereyim, İktidar olsam da MİT'i feda mı edeyim telaşı yerine seçimden aylar önce ittifak gerekiyorsa, peşinden koşulan, ittifaka ihtiyaç varsa diğer partilerin ittifak için geldiği, konuştuğu, gerekirse taviz verdiği; ama esas ittifakı sokakta kurmuş, köyde kurmuş, tarlada kurmuş, fabrikada kurmuş, emekçilerle kurmuş, dayanışma içinde olması gereken herkes de kurmuş cumhuriyet ki, bilhassa kimsesizlerin kimsesidir, bu cumhuriyetin bütün evlatlarıyla kurmuş bir parti olursak, seçimi sandıktan çok önce kazandığımızı bütün Türkiye'ye ilan edebiliriz."

Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli protokolüne tepki gösterdi! CHP kongresi karıştı - Resim : 5

'ÖZGÜR, VAZİFE SANA DÜŞTÜ. BUNDAN SONRA HAYDİ BU TAKIMI ŞAMPİYON YAPMAYA BEN VARIM'

Özel, her mevkiye talip olduğunu belirterek, "Başkan adayı olarak 'değişimciler' diye ifade edilen değişimin yüzyılı ve yüzyılın değişimini savunan gencecik kadrolarımızın, inançlı arkadaşlarımızın yaklaşımı şudur; biz birilerinin göstermek istediği gibi kongrelerde, kurultayda onun karşısında, bunun yanında değiliz. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyelerinin kalbinde, vicdanında yer almaya, meselemizi, derdimizi, hikayemizi anlatmaya geliyoruz. Ben ilk yola çıkarken şunu dedim. Dedim ki, kaybeden takımın santraforuyum ben. Keyfim yerinde. Takımda en iyi mevkideyim; ama bir karar verdim.

Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli protokolüne tepki gösterdi! CHP kongresi karıştı - Resim : 6

İki gece uyumadığım seçimden sonra ve bir karar verdim. Dedim ki, madem ki bu takımın adı Cumhuriyet Halk Partisi'dir, bu takım kaybedemez. Ben kaybeden takımda santrafor olacağıma şampiyon takımda her mevkiye talibim. Bu partinin evladı mıyım, evladıyım. Bu partinin yetiştirdiği damarlarından gelen ana damarını, bu partinin ana damarını yani bu altı oku, Atatürk sevgisini şah damarı gibi hisseden, tak tak tak, şah damarında onun attığı bir evladıyım. Dersiniz ki, Özgür çok oynadın, yedek otur, yedek otururum. Özgür orta sahaya, orta sahaya, kaleye, kaleye. Özgür top toplamaya, top toplamaya. Ama diyorsunuz ki, Özgür, vazife sana düştü. Bundan sonra haydi bu takımı şampiyon yapmaya ben varım, bu takımı şampiyon yapmaya" diye konuştu.

Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli protokolüne tepki gösterdi! CHP kongresi karıştı - Resim : 7

CHP eski Milletvekili İlhan Cihaner de partisini eleştirerek, "Partinin menkul danışmanların, AKP ve de Fetullahçı eskilerinin siyasi laboratuvarı haline getirilmesini hep birlikte yaşadık. CHP'li ülkücüler, biz yaşarken, partinin üçüncü katına yerleştiler. CHP'li ülkücüler ve parti politikalarını belirlemeye başladılar.

Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli protokolüne tepki gösterdi! CHP kongresi karıştı - Resim : 8

Biz yaşarken bir siyasal İslamcıya tıpış tıpış oy vermemiz istendi ve maalesef bugün o süreci eleştiren arkadaşlarımızın birçoğu bu siyasal İslamcıyı, cumhurbaşkanı adayı göstermek için imza da verdiler. 20 milletvekili imza vermedi, birisi de bendim. O zaman o sayı biraz fazla olsaydı, bu yaşadığımız yıkım ve çöküm sürecini belki yaşanmayacaktı" dedi.

Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile gizli protokolüne tepki gösterdi! CHP kongresi karıştı - Resim : 9

Özgür Özel, salondan ayrıldıktan sonra yine il başkanı ve yönetim kurulu adayları için oluşturulacak listeler için partililer arasında gerginlik yaşandı. Gerginliğin ardından kongre kaldığı yerden devam etti.

Kaynak: DHA

AK Parti'den 2024 seçim müziği: Yeniden İstanbul AK Parti'den MHP’ye tebrik ziyareti İmamoğlu beraat ettiği davada yeniden yargılanacak Özgür Özel'e İzmir kongresinde tepki: Halkın umudu Kılıçdaroğlu