Alex de Souza'dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı! "Öyle bir para kazandım ki..."

Fenerbahçe'de gösterdiği performansla efsaneleşen Alex de Souza, yıllar sonra sarı-lacivertli kulüpten aldığı teklifi anlattı. Brezilyalı süper yıldız, Fenerbahçe'den reddedilemeyecek bir kontrat aldığını, bu sebeple 3 sene değil 8 yıl futbol forma giydiğini ifade etti.

Alex de Souza'dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı! "Öyle bir para kazandım ki..."

Fenerbahçe'de 8 yıl forma giyen ve gösterdiği performansla adını Sarı-Lacivertlilerin tarihine yazdıran Alex de Souza, Brezilya basınına çarpıcı açıklamalar yaptı. Fenerbahçe'ye transfer sürecinden bahseden Alex de Souza, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Alex de Souza'dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı! "Öyle bir para kazandım ki..." - Resim : 1

ALEX'İ İKNA EDEN 2 ŞEY VARDI

Fenerbahçe'nin ilk yaptığı teklifleri reddeden Alex de Souza, Sarı-Lacivertli idarecilerin o dönem 20 günde bir Brezilya'ya geldiğini ancak menajeri Juan Figger'a İspanya dışında hiçbir Avrupa ülkesinde oynamak istemediğini söylediğini belirtti.

Alex de Souza'dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı! "Öyle bir para kazandım ki..." - Resim : 2

Haber detayında Fenerbahçe'nin Alex de Souza'yı süreç içinde ikna eden iki şeyin ısrar ve para olduğu kaydedildi.

Alex de Souza o dönemi şu sözlerle anlattı: Mart 2004'te güzel bir teklifle geldiler. Juan Figger'a İspanya'dan teklif olup olmadığını sordum. Teklif olduğunu hatta Barcelona'yla bile konuşabileceğimizi ifade etti ve bana şunu söyledi; '70'lerden beri bu işin içindeyim, teklifi bu kadar artıran bir kulüp görmedim.' İki hafta içinde her şeyi çözdüm.

Alex de Souza'dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı! "Öyle bir para kazandım ki..." - Resim : 3

Haberde Alex de Souza'nın ilk bağlamda Fenerbahçe'yi reddetmesinin bir diğer sebebi ise şu sözlerle anlatıldı: İki kez bebeğini kaybeden eşinin hamile olması ve bu hassas dönemde Brezilya'dan ayrılıp bilmedikleri bir ülkeye gitmek istememesi.

Alex de Souza'dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı! "Öyle bir para kazandım ki..." - Resim : 4

Bu dönemden sonra Alex de Souza'nın, kızının doğumuyla birlikte Fenerbahçe'den çeşitli taleplerde bulunduğu ve hepsinin kabul edilmesine şaşırdığı bilgisi de haberde yer aldı.

"O SÖZLEŞMEYİ REDDEDEMEZDİM"

Alex de Souza, Fenerbahçe'den aldığı sözleşmeyi ise şu ifadelerle anlattı: Sözleşmem korkutucuydu. Kabul ettim çünkü gerçekten reddedemezdim. Karımın, benim ve menajerimin her isteğine 'tamam' dediler. Onlara hayır dememin yolu yoktu.

Alex de Souza'dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı! "Öyle bir para kazandım ki..." - Resim : 5

20'den fazla uçak bileti, iki araba, bir ev, ekstra maç ücreti, asist ve gol krallığı ücreti... 3 sene kalmam gerekiyordu ama sonunda 8 yıl orada bulundum.

Fenerbahçe'deki ilk 3 yıllık sözleşmesi bittikten sonra Avrupa'dan önemli takımlarından çok sayıda teklif aldığını belirten Alex de Souza şöyle konuştu: İlk kontratım bittiğinde 30 yaşındaydım. 

Alex de Souza'dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı! "Öyle bir para kazandım ki..." - Resim : 6

O dönem Borussia Dortmund, Hertha Berlin ve Benfica ile konuşmuştum. Bu değişikliği yapmaya değer mi diye düşündük ve kalmaya karar verdik.

Alex de Souza'dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı! "Öyle bir para kazandım ki..." - Resim : 7

Fenerbahçe formasıyla 8 yılda 344 maça çıkan Alex de Souza 171 gol, 146 asistlik skor katkısı vermişti. (ntvspor)

Fenerbahçe
TFF'den flaş Stefan Kuntz açıklaması! Yollar ayrıldı mı? Başakşehir Şener'le yollarını ayırdı Galatasaray Kopenhag maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Okan Buruk'la sözleşme uzatılacak mı? Özbek açıkladı