Fenerbahçe'nin eski sportif direktörü Comolli tutuklandı

Fenerbahçe'de bir dönem sportif direktörlük görevini yürüten ve aktif olarak Toulouse’un başkanlığını yapan Damien Comolli, Fransa'da devam eden "sahte menajer" soruşturması kapsamında tutuklandı.

Fenerbahçe'nin eski sportif direktörü Comolli tutuklandı
  • Fenerbahçe'de bir dönem sportif direktörlük görevini üstlenen Damien Comolli Fransa'da devam eden 'sahte menajer' soruşturması kapsamında tutuklandı.
  • 4 yıldır Fransız kulübü Toulouse’un başkanlığını yapan Comolli'nin, 2 sezon önce PSG'yi çalıştıran Christophe Galtier'in evlatlık oğlu John Valovic-Galtier ile aynı soruşturma kapsamında tutuklandığı aktarıldı.

Fenerbahçe'nin eski sportif direktörü Comolli tutuklandı - Resim : 1

  • Geçtiğimiz yaz, eski Paris Saint-Germain menajeri Christophe'un bir başka oğlu Jordan Galtier, Toulouse'da Carles Martínez Novell'in yardımcı antrenörlüğüne getirilmişti. İddiaya göre Toulouse’un başkanı Comolli anlaşmanın bir parçası olarak sahte bir menajer John Valovic-Galtier'i de bu anlaşmaya dahil etti.
  • Devam eden soruşturma kapsamında dokuz kişi gözaltında tutuluyor. Comolli'nin yargılamasının bu ay içinde başlaması bekleniyor.

  • Fenerbahçe'ye 2018 yazında gelen Comolli, 1,5 sene boyunca sportif direktör olarak görev yapmıştı. Ali Koç, başkan seçildikten sonra Comolli'yi kulübe getirmişti.

  • Comolli Temmuz 2020'de Toulouse'un başkanı olmuştu.

Süper Lig Fikstür çekimi ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? EURO 2024 finali İspanya İngiltere maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Hazırlık maçında ortalık karıştı Barış Alper'den olay paylaşım