Okan Buruk'tan Jose Mourinho ve Fenerbahçe'ye şampiyonluk göndermesi

Galatasaray ile üstü üste 2 şampiyonluk yaşayan Okan Buruk, yeni sezona dair düşüncelerini anlattı. Transferde adı geçen oyuncularının son durumunu açıklayan Buruk, Fenerbahçe'nin Jose Mourinho hamlesini de değerlendirdi.

Okan Buruk'tan Jose Mourinho ve Fenerbahçe'ye şampiyonluk göndermesi

Galatasaray'ın başarılı teknik direktörü Okan Buruk, şampiyonkuk ve yeni sezon planlamasına dair DHA'ya açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk'tan Jose Mourinho ve Fenerbahçe'ye şampiyonluk göndermesi - Resim : 1

İşte Buruk'un açıklamalarından öne çıkanlar...

Geçen sene inanılmaz bir yarış oldu. Fenerbahçe'ye "99 puan alacaksınız ama ikinci olacaksınız' deseler inanmazlardı. İki takımın da hakkını vermek gerekiyor. Galatasaray hep kazanan takımdır. Bu tür son virajları hep konsantre bir şekilde dönen takımdır. İnşallah seneye de mayıs bizim olacak.

Okan Buruk'tan Jose Mourinho ve Fenerbahçe'ye şampiyonluk göndermesi - Resim : 2

"ŞAMPİYON OLMADAN ŞAMPİYONLUK KUTLAYAN TAKIMLAR GÖRDÜK"

Çok uzun sene şampiyon olmayan bir takım şampiyon olsa kutlaması çok daha farklı olurdu. Şampiyon olmadan da kutlayan takımlar görüyorsunuz. Bu sene çok iyi hocalar geldi, Mourinho ve Van Bronckhorst gibi. Bu kadar iyi hocaların bir arada olduğu lig.

Okan Buruk'tan Jose Mourinho ve Fenerbahçe'ye şampiyonluk göndermesi - Resim : 3

Ligde tarihi bir rekor kırdık. Rekorlara doyamadık. Bu iyi bir şey mi bilmiyorum ama hatta topu en çok direkten dönen takım rekorunu da kırdık.

"MOURINHO İÇİN ÖNEMLİ BİR DENEYİM OLACAK"

Mourinho ile tanışıklığım yok. Ülke futboluna önemli katkı sağlayacak biri. Benim için karşı takımın hocası çok fark etmiyor. Mourinho uzun yıllar şampiyonluğa oynamış takımda çalışmadı. Onun için de önemli deneyim olacak. Yeni ülke, yeni takım... Avrupa'da 2 final oynadı. Son 5 seneye bakınca Avrupa'da önemli başarısı var. Lige önemli bir hava getirecek. Ne diyelim, önemli ve sürpriz bir karakter. Ne zaman, nerede, ne yapacağı belli olmayan bir karakter. Ülke için önemli bir transfer oldu.

Okan Buruk'tan Jose Mourinho ve Fenerbahçe'ye şampiyonluk göndermesi - Resim : 4

"KEREM'İN KALMASINI İSTİYORUM"

Kerem Aktürkoğlu'nun kalmasını çok isterim ama gelecek teklifler ve kendisinin kararı da önemli. Transferle ilgili Kerem'in ne istediği, Galatasaray'ın ne istediği önemli olacak. Benim hoca olarak isteğim tabii ki takımda kalması. Galatasaray olarak gelecek tekliflere bakacağız.

Okan Buruk'tan Jose Mourinho ve Fenerbahçe'ye şampiyonluk göndermesi - Resim : 5

"DAVİNSON VE NELSSON'U SATMA NİYETİMİZ YOK"

Bizim oyuncu satmaya niyetimiz yok. Davinson mu yoksa Nelsson mu satılacak diye konuşuyorlar. Biz oyuncu satmaya değil, almaya çalışıyoruz. Düşüncemiz bir an önce tranferleri yapmak. 3 değerli stoperimiz var ve onları bir arada tutmamızın başarımızdaki rolü çok büyük. Bizim oyuncu satma gibi bir niyetimiz yok. Hem Davinson hem Nelsson hem de Abdülkerim bizimle olacak. Ama astronomik bir teklif gelirse onu da başkanımız değerlendirecek.

Okan Buruk'tan Jose Mourinho ve Fenerbahçe'ye şampiyonluk göndermesi - Resim : 6

Galatasaray Fenerbahçe
Filenin Sultanları Milletler Ligi 3. hafta maç programı belli oldu! Irkçılığa ilk kez hapis cezası Polonya Türkiye maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Tamam mı devam mı maçı saat kaçta, hangi kanalda?