Portekiz Teknik Direktörü Roberto Martinez, Türkiye maçı hakkında konuştu

EURO 2024 F Grubu 2. hafta mücadelesinde A Milli Takım, Portekiz ile karşı karşıya gelecek. Portekiz'in teknik direktörü Roberto Martinez, gençlik devrimine giden Türkiye'nin kendileri için çok zorlu bir rakip olacağını söyledi.

Portekiz Teknik Direktörü Roberto Martinez, Türkiye maçı hakkında konuştu
  • EURO 2024 F Grubu 2. hafta mücadelesinde Türkiye ile karşılaşacak Portekiz'in teknik direktörü Roberto Martinez açıklamalarda bulundu.
  • Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Roberto Martinez, "Türkiye çok zorlu bir rakip. Çekya maçı düşündüğümüz gibi değildi, bu kadar geriye çekileceklerini beklemiyordum. Aslında önemli olan bizim nasıl oynamamız gerektiğiydi. Biz saha içi kontrolü ele aldık, topa daha fazla hakim olduk. Ancak Türkiye maçı Çekya'ya göre çok daha farklı olacaktır. İki takımın oyun anlayışları çok farklı. Türkiye, gençlik devrimine gitmiş, çok koşan ve mücadele eden bir takım. Hakan Çalhanoğlu gibi özel bir karaktere sahip, deneyimli bir oyuncuya da sahipler. Montella gerçekten çok iyi bir sistem kurmuş ve oyuncularını da saha için organizasyonları için hazırlamış." ifadelerini kullandı.
  • "Türkiye kompakt oynayacaktır. Çok zeki olmamız gerek." sözlerini kullanan Martinez, "Maçı dengede tutmamız gerekiyor. Gürcistan maçında ne kadar güçlü olduklarını gösterdiler. Ama bir eksiklerini iyi analiz ettik, Çekya'ya göre savunma tedbirleri biraz daha yumuşak olabilir. Ama Türkiye hem hücumu hem savunmayı iyi yaptığını gösterdi. Saha içi organizasyonları görünce çok zor bir maç olacağını biliyoruz. Arda Güler ve Kenan Yıldız gibi yetenekler gündeme geldiğinde dikkat etmemiz gerekiyor. Arda Güler son yıllarda çok iyi işler yaptı. Montella da harika bir takım oluşturmuş, Arda’yı da mili takıma çağırarak ona formayı verdi. Kenan Yıldız da bir başka örnek. İki oyuncu da mili takımın güçlü oyunu için çok önemli olacaktır" şeklinde konuştu.

"MONTELLA GÜÇLÜ BİR ANTRENÖR"

  • A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella'dan övgüyle bahseden Roberto Martinez, "Türkiye doğrudan kaleye gitmeyi düşünen, hücuma yatkın bir takım. Genç oyunculara, iyi bir takıma, sistemli bir İtalyan antrenöre sahipler, Montella, futbol felsefesi çok güçlü bir antrenör. Tek bir hedefimiz var, o da kazanmak. Türkiye maçına hazırız. Kolay bir maç olacağını düşünmüyorum. Avrupa Şampiyonası'nda asla kolay maç olmaz. Biz yolumuza kazanarak devam etmek istiyoruz. Kazanma alışkanlığı kazanmak çok önemli. Üç maçımızı da aynı performansla kazanmayı hedefliyoruz. Her iki takımın da 3 puanı var. İki takımın da kazanmak ve gruptan çıkmaktan başka bir şey düşünmeyeceği bir 90 dakika olacak." değerlendirmesinde bulundu.
Filenin Sultanları'ndan erken veda Ukrayna'dan geri dönüş Eski Fenerbahçeli Ozan Tufan Trabzonspor'a gidiyor İtalyan efsane futbolcu Roberto Baggio darp edildi