Son dakika... Trabzon'a 6 maç ceza verildi! Osayi, Oosterwolde ve İrfan Can ceza aldı mı?

Son dakika... Olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşananlardan dolayı bordo-mavili kulübe 6 maç saha kapatma cezası verildi. Fenerbahçeli Osayi ceza almazken, Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat'a 1'er maç ceza verildi.

Son dakika... Trabzon'a 6 maç ceza verildi! Osayi, Oosterwolde ve İrfan Can ceza aldı mı?

Son dakika... Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan derbinin ardından çıkan olaylar Türkiye'nin gündemine oturmuştu.

Son dakika... Trabzon'a 6 maç ceza verildi! Osayi, Oosterwolde ve İrfan Can ceza aldı mı? - Resim : 1

TFF günler sonra PFDK'ya sevk edilen isimleri açıklamış, bu durum da kamuoyunda tepki çekmişti.

Son dakika... Trabzon'a 6 maç ceza verildi! Osayi, Oosterwolde ve İrfan Can ceza aldı mı? - Resim : 2

Türkiye Futbol Federasyonu olaylı maçın kararlarını açıkladı. Bordo-mavili kulübe 6 maç saha kapatma cezası verildi.

Son dakika... Trabzon'a 6 maç ceza verildi! Osayi, Oosterwolde ve İrfan Can ceza aldı mı? - Resim : 3

Fenerbahçeli Osayi ceza almazken, Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat'a 1'er maç ceza verildi.

Son dakika... Trabzon'a 6 maç ceza verildi! Osayi, Oosterwolde ve İrfan Can ceza aldı mı? - Resim : 4

İşte cezalar...

Trabzonspor'a 6 maç saha kapatma
Osayi (ceza yok)
Oosterwolde (1 maç)
İrfan Can Eğribayat (1 maç)
Egemen Korkmaz - 1 maç

Son dakika... Trabzon'a 6 maç ceza verildi! Osayi, Oosterwolde ve İrfan Can ceza aldı mı? - Resim : 5

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 03.04.2024 tarih ve 69 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

1- TRABZONSPOR A.Ş.’nin, 17.03.2024 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 6 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 3.000.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 52/3. maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu BATI ALT VIP PLATİNUM C, SOCİOS.COM TRA FAN TOKEN DOĞU ALT TRİBÜNÜ DOĞU ALT J, I, KUZEY KALE ARKASI KUZEY ALT J numaralı blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.’nin, anons sisteminin ev sahibi takımı destekleyici şekilde kullanılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 112.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. antrenörü EGEMEN KORKMAZ’ın, rakip takım sporcusuyla kavga eylemi nedeniyle FDT’nin 45/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Son dakika... Trabzon'a 6 maç ceza verildi! Osayi, Oosterwolde ve İrfan Can ceza aldı mı? - Resim : 6

2- FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu BRIGHT OSAYI SAMUEL hakkında, 17.03.2024 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, rakip takım taraftarlarıyla kavga eylemi nedeniyle Kurulumuza sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,(oyçokluğu)

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu JAYDEN QUINN OOSTERWOLDE’nin, rakip takım tribünlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 39.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

Son dakika... Trabzon'a 6 maç ceza verildi! Osayi, Oosterwolde ve İrfan Can ceza aldı mı? - Resim : 7

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu JAYDEN QUINN OOSTERWOLDE’nin, rakip takım taraftarlarıyla kavga eylemi nedeniyle FDT’nin 45/1-a ve 35/4. maddesi uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu İRFAN CAN EĞRİBAYAT hakkında, rakip takım tribünlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Kurulumuza sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

Son dakika... Trabzon'a 6 maç ceza verildi! Osayi, Oosterwolde ve İrfan Can ceza aldı mı? - Resim : 8

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu İRFAN CAN EĞRİBAYAT’ın, rakip takım taraftarlarıyla kavga eylemi nedeniyle FDT’nin 45/1-a ve 35/4. maddesi uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. görevlisi KÜRŞAT ÇİFTLİK’in, rakip takım taraftarlarıyla kavga eylemi nedeniyle FDT’nin 45/1-c maddesi uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 15 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. görevlisi OKAN ÖZKAN’ın, rakip takım antrenörüyle kavga eylemi nedeniyle FDT’nin 45/1-c maddesi uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 15 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

Karar verilmiştir.

Fenerbahçe Trabzonspor
Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi'nde finalistler belli oluyor Fenerbahçe Adana Demirspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? G.Antep'te kötü gidişat devam ediyor Arda'nın değişimi dikkat çekti! Paylaşımları olay oldu