Spor yazarları Fenerbahçe-Adana Demirspor maçını değerlendirdi! "İhtiyarlar 3 puanı getirdi"

Süper Lig'in 31. haftasında Fenerbahçe sahasında Adana Demirspor'u 4-2 yenerek zirve yarışını sürdürdü. Sarı-lacivertli ekibin 3 puanı hanesine yazdırdığı mücadeleyi spor yazarları değerlendirdi.

Spor yazarları Fenerbahçe-Adana Demirspor maçını değerlendirdi! "İhtiyarlar 3 puanı getirdi"

UĞUR MELEKE: TAKIM YEMEĞİNDE BİR TOP TOPLAYICI

Fenerbahçe’nin zorlu Adana sınavında manşette ne takımına gol yediren İrfan Can Eğribayat, ne geri kazanma ustası Djiku, ne de güzel bir sayı yapan Tadic vardı bence. Esas manşeti, top toplayıcı bir genç adam attı dün Kadıköy’de.

Spor yazarları Fenerbahçe-Adana Demirspor maçını değerlendirdi! "İhtiyarlar 3 puanı getirdi" - Resim : 1

Dikkatli sporseverler hatırlayacaklardır, 2019’da Tottenham’la Olympiakos arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçında bir top toplayıcı genç çocuk, tacın hızlı atılmasını sağlayarak takımına beraberliği getiren gole önemli katkı yapmıştı. O sıralarda Tottenham’ı çalıştıran Jose Mourinho koşarak golü o çocukla kutlamış, bununla da yetinmeyerek genç adamı takım yemeğinde de ağırlamıştı.

Dün de Fenerbahçe için beraberliği bozan gol belki Dzeko’dan geldi. Belki taç atışını İrfan Kahveci şahane bir biçimde hızlı kullandı. Ama İrfan Can’ın o tacı çabuk kullanmasını sağlayan bir top toplayıcı genç çocuktu. Ne dersiniz, İsmail Kartal da, adeta bir gol katkısı veren o top toplayıcı genç çocuğu, Jose Mourinho gibi takım yemeğinde ağırlar mı? (HÜRRİYET)

Spor yazarları Fenerbahçe-Adana Demirspor maçını değerlendirdi! "İhtiyarlar 3 puanı getirdi" - Resim : 2

ÖMER ÜRÜNDÜL: HIRSLI VE İSTEKLİ EDİN DZEKO!

Fenerbahçe cephesinde son gelişmeler dolayısıyla futbolcuların bu maça çok hırslı çıkacağı ve sınırsız enerji harcayacaklarını bekliyordum. Öyle de oldu... Kritik dönemde önemli 3 puan kazanıldı.
Olympiakos maçı öncesi İsmail Kartal'ın iyi bir gözlem yapması lazım. İkinci yarıda takım presinin düşüp rakibin çok fazla kaleye yaklaşması ciddi bir uyarıdır.

Spor yazarları Fenerbahçe-Adana Demirspor maçını değerlendirdi! "İhtiyarlar 3 puanı getirdi" - Resim : 3

Dzeko dün hırslı ve istekliydi. Son dakikalara kadar kendisini deparlarla zorladı. Bir sakatlık yaşamaması için İsmail Kartal'ın onu 4-2'den hemen sonra oyundan alması gerekirdi. (SABAH)

GÜRCAN BİLGİÇ: İRONİK MAÇ

Oosterwolde bir tarafa, İrfan Can Eğribayat'ın ilk 11 çıkması, aslında PFDK kararıyla oldu. Ceza alan iki oyuncuya da forma verdi İsmail Kartal. Kendi içinde mesaj taşıyordu bu seçim. Eğribayat'ın zora soktuğu maçı, "takım" kazanmayı bildi. Tadic en kötü 90 dakikasındaydı. Top kaybı yüksekti. Üstüne basan, topu kaptı. Ne ironik ki; attığı golde de ondan başkası bu vuruşu yapamazdı. Büyük futbolcu olmak böyle bir şey… Maç öncesi "8'de 8'di" hedef…. Şimdi "7'de 7" oldu. "Adil rekabetin" peşinde tavizsiz bir Fenerbahçe var. İyi ki var… (SABAH)

Spor yazarları Fenerbahçe-Adana Demirspor maçını değerlendirdi! "İhtiyarlar 3 puanı getirdi" - Resim : 4

SERKAN AKCAN: TAÇ DEYİP GEÇMEMELİ

Top orta saha çizgisine yakın yerden taca çıktığında İrfan Can Kahveci’nin topu, top toplayıcı çocuktan alıp Adana Demirspor savunmasının arkasına uzun atması Fenerbahçe adına maçı çözen hücum seti olarak kayıtlara geçti. Pratik zekanın oyun yorumuyla harmanlandığı hızlı bir taç organizasyonu Dzeko’nun golüyle sonuçlandığında maçın senaryosu İrfan ve takım arkadaşları için netleşmeye başlamıştı. Taç deyip geçmemek gerek. Bir taç dün gece Fenerbahçe’nin maçı kazanmasının önünü açan en önemli hücum setine dönüştü.

Spor yazarları Fenerbahçe-Adana Demirspor maçını değerlendirdi! "İhtiyarlar 3 puanı getirdi" - Resim : 5

ERMAN TOROĞLU: İKİ İHTİYAR DA İYİ İŞ ÇIKARDI

Türk futbolunda öyle şeyler oluyor ki, sahanın içinde kalmamız gerekirken sahanın dışından konuşuyor ve yazıyoruz… Tabii bu bizim elimizde değil. Çünkü futbolun sahibi yok. Futbolun sahibi kim? TFF… Ara ki bulasın. Haliyle bu rezalet ortamdan futbolcular da etkileniyorlar.

Spor yazarları Fenerbahçe-Adana Demirspor maçını değerlendirdi! "İhtiyarlar 3 puanı getirdi" - Resim : 6

F.Bahçe'nin dünkü maçında sahaya damga vuran iki ihtiyar vardı. Biri Dzeko, diğeri Tadic… İkisi de iyi işler yaptılar. Tadic attığı golle, yaptıklarını taçlandırdı. Türkiye'de bu tip oyuncular iş yapıyor. Şampiyonluğa oynuyorsan, bu iş şaka götürmez. En ufak hatada ah-vah olursun, bakın Fenerbahçe'nin kaçırdığı şampiyonluklara. Hep düşen takımlara verdikleri puanlarla kaçırdılar şampiyonlukları. (SABAH)

Spor yazarları Fenerbahçe-Adana Demirspor maçını değerlendirdi! "İhtiyarlar 3 puanı getirdi" - Resim : 7

Fenerbahçe
Sahaya atlayan 2 kişi tahliye oldu "U-19'la çıkıp çıkmayacağımız belli değil" İbo Aslan Kimdir? UFC Dövüşçüsü İbo Aslan’ın Yaşı ve Boyu Kaçtır? Küme düşen ilk takım belli oldu