AFAD 31 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı verdi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, yarın 15 şehre turuncu, 16 ile sarı kodlu uyarı verdi. Vatandaşlara sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç/direk devrilmesi, soba/baca zehirlenmeleri, buzlanma ve don olayları ile ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olması gerektiği hatırlatıldı.

AFAD 31 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı verdi
  • Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 15 il için turuncu, 16 il için sarı meteorolojik uyarı yaptı.
  • Vatandaşlar sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç/direk devrilmesi, soba/baca zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı.

TURUNCU KODLU ŞEHİRLER

  • Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgiler ve yapılan değerlendirmelere göre, Adıyaman, Batman, Bingöl, Bolu, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Hakkari, Karabük, Kastamonu, Sakarya, Tunceli, Şanlıurfa, Şırnak ve Zonguldak için turuncu meteorolojik uyarı verildiği kaydedildi.

SARI KODLU ŞEHİRLER

  • Açıklamada, Ağrı, Ardahan, Bartın, Bilecik, Bitlis, Bursa, Elazığ, Erzurum, Kars, Kocaeli, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Siirt ve Yalova için ise sarı meteorolojik uyarı yapıldığı belirtildi.
Hava durumu
Okullara kar engeli Kocaeli'de fırtınanın bilançosu Yağışların ardından İstanbul'da barajların son durumu ne? Unlu mamul dükkanında lağım faresi görüntülendi!