Bakan Yerlikaya duyurdu: İzmir'de 19 düzensiz göçmen kurtarıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir'in Çeşme ilçesinde denizde düzensiz göçmenlerin olabileceği ihbarı üzerine yapılan operasyon sonucunda 19 düzensiz göçmenin kurtarıldığını, 7 düzensiz göçmenin cesedine ulaşıldığını açıkladı.

  • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saat 10.47'de İzmir'in Çeşme ilçesi Karaada üzerinde bir grup düzensiz göçmen olduğu, bölgedeki balıkçı teknesi tarafından 1 düzensiz göçmenin denizden alındığı ve denizde başka düzensiz göçmenlerin olabileceği yönünde ihbar alındığını belirtti.
  • Bakan Yerlikaya'nın videolu paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“1️⃣9️⃣ Düzensiz Göçmen Kurtarıldı, Maalesef 7️⃣ Düzensiz Göçmenin Cansız Bedenine Ulaşıldı”

Bugün İzmir Çeşme ilçesinde saat 10:47'de Çeşme Karaada üzerinde bir grup düzensiz göçmen olduğu, bölgede bulunan balıkçı teknesi tarafından 1 düzensiz göçmenin denizden alındığı ve denizde düzensiz göçmenlerin olabileceği ihbarının alınması üzerine bölgeye;
🛥️4️⃣ Sahil Güvenlik Botu,
🚁1️⃣ Sahil Güvenlik Helikopteri ve
📍1️⃣ Sahil Güvenlik Dalış Timi sevk edilmiştir.

Sahil Güvenlik unsurları tarafından yapılan arama kurtarma çalışmaları neticesinde ada üzerinden 1️⃣8️⃣ ve bölgedeki balıkçı teknesinden 1️⃣ düzensiz göçmen olmak üzere toplam 1️⃣9️⃣ düzensiz göçmen sağlık durumları iyi olarak kurtarılmış, maalesef 7️⃣ düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır.

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

⚠️Ayrıca 1️⃣ düzensiz göçmenin bulunması için arama kurtarma çalışmaları titizlikle sürdürülmektedir.

Umut tacirliği yaparak bebeklerin, çocukların, masum insanların ölümüne neden olan göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz❗️

Arama kurtarma faaliyetlerini gerçekleştiren Sahil Güvenliğimize teşekkür ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin."

 

Bekçi alımı ne zaman 2024? Bekçilik başvuru şartları nedir? Muğla Marmaris'te deprem Netflix'e zam mı geldi? Netflix ne kadar oldu? İşte Temmuz 2024 Netflix güncel paket fiyatları Sağlık Bakanlığı tayin kurası ne zaman çekilecek?