Balıkesir'de bir garip bina! Gören şaşıp kalıyor

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 2 boyutlu gibi görünen binayı görenler şaşıp kalıyor. Ön cepheden bakıldığında tam bir yapı görenler yan tarafa geçince sanki 2 boyutlu kağıt yaprağı gibi görünen binaya hayret ediyor.

  • Balıkesir'in Edremit ilçesi Tuzcumurat Mahallesi Hamdibey Caddesi'ndeki tuhaf görünümlü bina, özellikle sosyal medyada son haliyle ilgi topladı.

Balıkesir'de bir garip bina! Gören şaşıp kalıyor - Resim : 1

  • Daha önce başka binalar tarafından tuhaf mimarisi saklanan bina, çevresindeki binaların yıkılmasıyla vatandaşların ilgi odağı haline geldi.

Balıkesir'de bir garip bina! Gören şaşıp kalıyor - Resim : 2

  • Karşıdan bakıldığında büyük bir bina gibi görünen yapı, bir kenarından bakıldığına ise adeta 2 boyutlu film seti evleri gibi bir görüntü veriyor.

Balıkesir'de bir garip bina! Gören şaşıp kalıyor - Resim : 3

"YAMUK BİR BİNA"

  • Bu ilginç yapıyı fark ederek sosyal medya hesaplarında paylaşan Edremit Çevre Platformu Dönem Sözcüsü Kubilay Saygın Öztürk, “Şimdi bu bina Edremit'teki örneklerden sadece bir tanesi. Ben geçenlerde buraya bir taziye için geldiğimde dikkatimi çekti. Önden baktığımızda burada gayet mütekamil bir bina olduğunu sanıyorduk ama geçince baktım siz de şimdi görüyorsunuz. Burasının meğer kenarı bir üçgenmiş. Muhtemelen vaktiyle buraya inşaat izni verilirken arazi konusundaki anlaşmazlıklar halledilememiş ama tapuya göre böyle bir inşaat izni verilmiş. İnşaatın bir kare tarafı var. Bir de üçgen tarafı var. Şimdi arkadaki bina yıkılmış, muhtemelen müteahhit bir arkadaş orayı almış, bir şeyler yapmak istiyor. Açıklık olunca da baktık burada geometrik manada yamuk bir bina var. Çok çok kenarlı bir bina var” dedi.

Balıkesir'de bir garip bina! Gören şaşıp kalıyor - Resim : 4

  • Bölgenin acilen bir kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu ifade eden Öztürk, “Şimdi bu bölge eskiden kalan işte kerpiç ahşap binaların yerine betonarme yeni binaların yapıldığı ve müteahhit marifetiyle kentsel dönüşümün resen sağlandığı bir bölge. Yani burayı yerel belediyenin Ankara'nın da desteğini almak suretiyle yeniden planlamasında ve ona göre bir kentsel dönüşüm çabasına girmesinde fayda var” dedi.

Balıkesir'de bir garip bina! Gören şaşıp kalıyor - Resim : 5

Kaynak: İHA

Tunceli-Erzincan karayolunda heyelan Adıyaman'da yıldırım düştü, 25 hayvan telef oldu Giresunlu mimar devlet desteğiyle kurdu; yılda 60 ton mantar üretiyor Iğdır'da kış sert geçiyor