Berberler ve kuaförlerle ilgili kapatma kararı gelin ve damadı zora soktu

Ticaret Bakanlığı'nın verdiği berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması kararı dün itibarıyla berberlerde resmen uygulanmaya başlandı. Gelecek haftadan itibaren pazar günleri kuaförler de hizmet vermeyecek. Gelin ile damatların yanında esnafın da büyük tepkisini çeken karar ile ilgili konuşan Kuaförler Derneği Başkanı Sabit Akkaya "Neden pazar günü? Haftanın ölü günü olan pazartesi günü yapsınlar" dedi.

  • Ticaret Bakanlığı aldığı kararla berber, kuaför ve güzellik salonlarına haftanın bir günü kapalı olma zorunluluğu getirmişti.
  • Anket sonucunda kapalı olacak gün pazar olarak seçilirken çıkan karar gelin ve damatlar kadar esnafı da mutlu etmedi.

Berberler ve kuaförlerle ilgili kapatma kararı gelin ve damadı zora soktu - Resim : 1

HAFTAYA KUAFÖRLERDE BAŞLIYOR

  • Düğün ve etkinliklerin en yoğun gerçekleştiği pazar günü için çıkan kapatma kararı dün itibarıyla berberlerde uygulanmaya başlanırken haftaya ise kuaförlere gelecek.

"HAFTANIN ÖLÜ GÜNÜ OLAN PAZARTESİ YAPILSIN"

  • Gelin ve damatları olduğu kadar esnafı da üzen kararla ilgili Show Haber'e konuşan Kuaförler Derneği Başkanı Sabit Akkaya "Neden pazar günü? Haftanın ölü günü olan pazartesi günü yapsınlar" ifadelerini kullandı.

Berberler ve kuaförlerle ilgili kapatma kararı gelin ve damadı zora soktu - Resim : 2

GELİNLER KARA KARA DÜŞÜNMEYE BAŞLADI

  • Düğün hazırlığındaki çiftlerin de büyük tepkisine neden olan Ticaret Bakanlığı hamlesinin ardından damatlar düğünden bir gün öncesine randevu alırken, gelinler ise düğün öncesinde ne yapacaklarını kara kara düşünmeye başladı.
Eski başkan hastaneye kaldırıldı Akdeniz'de korkutan deprem: Kaç büyüklüğünde, ne zaman oldu? Bugün hava nasıl olacak 8 Temmuz 2024? Kuvvetli yağış uyarısı verilen iller hangileri? Sıcaklıklar artacak