Ömer Kerkez kimdir? Yeni Yargıtay Başkanı Ömer Kerkez kaç yaşında, nereli?

Ömer Kerkez, Yeni Yargıtay Başkanı seçildi. Yargıtay 3. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez, 37. tur oylama sonucunda salt çoğunluğunu sağlayarak 4 yıllığına Yargıtay Başkanlığı görevine seçildi. Peki, Ömer Kerkez kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Ömer Kerkez biyografisi...

Ömer Kerkez kimdir? Yeni Yargıtay Başkanı Ömer Kerkez kaç yaşında, nereli?

Yargıtay yeni başkanı Ömer Kerkez oldu. Yargıtay başkanlığı için bugün 37. tur yapıldı. Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ile birlikte Yargıtay 3. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez arasındaki seçim sonunda yargıtay başkanı belli oldu. Yargıtay Başkanı seçilen Ömer Kerkez'e dair bilgiler, hayatı, kariyeri merak konusu oldu. İşte Ömer Kerkez hakkındaki bilgiler...

ÖMER KERKEZ KİMDİR?

Ömer Kerkez, 1 Temmuz 1966 tarihinde Antakya'da doğmuştur. Antakya Lisesinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1988 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra askerliğini Trabzonda yaptı.

Ömer Kerkez, kariyerine Hatay'da hakim/savcı adayı olarak başladı. Elbistan, Kozluk ve Erzin cumhuriyet savcılığı gibi çeşitli görevlerde bulundu. Adalet Bakanlığı bünyesinde de önemli pozisyonlarda görev alan Kerkez, tetkik hakimliği, daire başkanlığı, genel müdür yardımcılığı ve genel müdürlük gibi kritik görevleri başarıyla yürüttü.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği gibi önemli bir görevde bulunan Ömer Kerkez, 5 Temmuz 2017 tarihinde Yargıtay üyeliğine seçildi. Üçüncü Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürmekte iken 14 Şubat 2023 tarihinde yapılan seçimde Yargıtay'ın 3. Hukuk Dairesi Başkanı olarak seçildi.

Ömer Kerkez, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

19 Mayıs resmi tatil mi? 18 Mayıs yarım gün tatil mi? Motosiklet üzerinde bebeği tehlikeye atan yolculuk Çaykur işçi alımı kura çekilişi yapıldı: İşte isim listesi! İstanbul'daki barajlarda yağışlar sonrasında doluluk oranı kaç oldu?