Konya'da bir şahıs, kendisini dolandıran sevgilisinin arkadaşını yaralayıp mimarı öldürdü

Konya'da bir şahıs, sevgilisi İrem G.'ye 2 milyon TL verdi. Sanık Mevlüt T., 2,5 saat arayla kendisini dolandırdıklarını öne sürdüğü genç kadının arkadaşı Hasan Aktepe'yi tüfekle vurarak yaraladı, salonun tasarımı için para verdiğini belirttiği mimar Necati Şadi Kılıç'ı ise ofisinde öldürdü.

  • Konya'da oturan aynı zamanda emlakçılık yapan Mevlüt T., bir süre önce kendisini masör olarak tanıtan İrem E. ile tanıştı. İkili kısa bir süre sonra sevgili oldu.

Konya'da bir şahıs, kendisini dolandıran sevgilisinin arkadaşını yaralayıp mimarı öldürdü - Resim : 1

  • Mevlüt T., iddiaya göre sevgilisine masaj salonu açmak için bankalardan yaklaşık 2 milyon TL kredi çekti. Bekar olan Mevlüt T., bu sırada masaj salonuna ortak olmak isteyen İrem E.'nin arkadaşı Hasan Aktepe ve salonun tasarımını yapmak için anlaştığı mimar Necati Şadi Kılıç ile tanıştı.
  • Mevlüt T., iddiaya göre İrem E. ile mimar Kılıç’a salon için para verdi. Ancak geçen sürede salonun açılmasına yönelik herhangi bir gelişme olmadı. İrem E. ile Hasan Aktepe, kısa süre önce Antalya’ya tatile gitti.

Konya'da bir şahıs, kendisini dolandıran sevgilisinin arkadaşını yaralayıp mimarı öldürdü - Resim : 2

DOLANDIRILDIĞINI ÖĞRENDİ

  • Bunu öğrenen ve dolandırıldığını düşünün Mevlüt T., İrem E. ile zaman zaman birlikte kaldıkları Selçuklu ilçesi Beyhekim Mahallesi Şafak Caddesi’ndeki stüdyo tipi eve gidip beklemeye başladı. Mevlüt T., dün saat 21.00 sıralarında içeri giren Hasan Aktepe’ye yanındaki ruhsatsız av tüfeğiyle ateş açtı. Aktepe karnından yaralanırken, dışarıdaki İrem E. ise kaçtı.

Konya'da bir şahıs, kendisini dolandıran sevgilisinin arkadaşını yaralayıp mimarı öldürdü - Resim : 3

MİMARI ÖLDÜRDÜ

  • Polisin her yerde aradığı Mevlüt T., bu olaydan yaklaşık 2.5 saat sonra da aynı bölgedeki Yazır Mahallesi Topak Sokak’taki mimar Necati Şadi Kılıç’ın ofisine gitti. Burada buluştuğu Kılıç'a da aynı tüfekle ateş edip göğsünden yaralayan Mevlüt T. kaçtı. Çağırılan sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın mimar Kılıç, kurtarılamadı.
  • Otomobille kaçan saldırgan Mevlüt T., kısa bir sonra Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalandı. Mevlüt T.'nin, olayların ardından sürekli sevgilisi İrem E.'yi telefonla arayıp, yerini öğrenmeye çalıştığı tespit edildi, Mevlüt T.’nin sevgilisini de öldürmeyi planladığı üzerinde duruldu.

Konya'da bir şahıs, kendisini dolandıran sevgilisinin arkadaşını yaralayıp mimarı öldürdü - Resim : 4

İFADESİ ÖĞRENİLDİ

  • Mevlüt T. emniyetteki ifadesinde kendisini masör olarak tanıtan İrem E. ile bir süre önce tanıştığını ve sevgili olduklarını, ona masaj salonu açmak için yaklaşık 2 milyon TL'lik kredi çektiğini anlattı.
  • Masaj salonunun tasarımı için Necati Şadi Kılıç ile anlaştıklarını belirten Mevlüt T., “Masaj salonun yapımı için bir süredir İrem E. ile mimar Kılıç'a sürekli para veriyordum, ama bir sonuç alamıyordum. Ortada ne bina, ne de masaj salonu vardı. Dolandırıldığımı anlamaya başladım. Ayrıca İrem E.'nin arkadaşı Hasan Aktepe de masaj salonuna ortak olmak istiyordu. Hasan ile de bu yüzden tanışıklığım var. İrem E.'nin, Hasan Aktepe ile Antalya'ya tatile gittiğini öğrendim. Onların dönmeleri için İrem E. ile zaman zaman birlikte oturduğumuz evde bekledim. Eve geldiklerinde ilk Hasan içeri girdi. İrem E. dışarıdaymış. Ben de yanımdaki tüfekle, Hasan Aktepe'ye ateş ederek ayrıldım. Dışarı çıktığında İrem yoktu” dedi.

Konya'da bir şahıs, kendisini dolandıran sevgilisinin arkadaşını yaralayıp mimarı öldürdü - Resim : 5

1 ay sonra düğünü olacaktı: Eski nişanlısı katletti! Manisa'da 43 engelli birey yemin ederek bir günlüğüne asker oldu Sınıfta biber gazı topu patladı: 25 öğrenci hastanelik Emekli polis, alacak verecek tartışmasında müteahhiti öldürdü