Muğla'da annesini katleden çocuktan D vitamini savunması: 4 tüp kanını akıtacağım

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, annesinin boğazını keserek katleden 17 yaşındaki Doğukan D.'nin 24 seneye kadar hapsi istendi. Katilin annesinin isteği üzerinde kan tahlillerinde D vitamini değerlerini kontrol etmek için kan verdiği fakat sağlık ocağının o değere bakmadığı belirtildi. Bunun üzerine de katilin annesine "Sen benden boş yere 4 tüp kan aldırdın. Ben de senin 4 tüp kanını akıtacağım." dediği belirtildi.

Muğla'da annesini katleden çocuktan D vitamini savunması: 4 tüp kanını akıtacağım
 • Bodrum'da ikamet eden Figen Bezmez, geçen sene 24 Kasım'da, saat 18.00 sularında, boşandığı eşinden olan oğlu Doğukan D.'nin kendisini çağırmasının üzerine Umurça Mahallesi Yaka Sokak'taki evine gitti.
 • Oğluyla aralarında tartışma çıktı.
 • Kapıyı kilitleyen Doğukan D., annesini darbedip, bıçakla saldırdı.
 • Bezmez, darp ve boğazı ile vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı bıçak darbeleri ile yaralandı.
 • Güçlükle kilitli kapıyı açarak dışarı çıkan Bezmez, evin bahçesinde düşüp hayatını kaybetti.

TUTUKLANDI

 • Polis tarafından gözaltına alınan Doğukan D., bir gün sonra sevk edildiği adliyede tutuklandı.

24 YIL HAPİS CEZASI İSTEMİYLE İDDİNAME HAZIRLANDI

 • Soruşturmanın ardından Doğukan D. hakkında, "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kadın yakınına karşı tasarlayarak öldürme" suçundan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
 • İki sayfalık iddianamede, Figen Bezmez'in, oğlu Doğukan D.'nin istememesi nedeniyle olayın yaşandığı tarihe kadarki bir aylık sürede çocuklarıyla aynı evde değil, bir otelde kaldığı belirtildi.
 • Bezmez'in yemek ve temizlik işleri gibi ihtiyaçları için ara sıra eve gittiği kaydedildi.
 • Bezmez'in küçük oğlu E.D.'nin ise gündüzleri annesinin yanına gittiği ve geceleri uyumak için ağabeyinin yanına geldiği belirtildi.

Muğla'da annesini katleden çocuktan D vitamini savunması: 4 tüp kanını akıtacağım - Resim : 1

"KAN TAHLİLİNDE D VİTAMİNİ DEĞERİM YOK"

 • İddianamede Figen Bezmez'in, olaydan bir gün önce spor salonunda başı döndüğünü anlatması üzerine oğlu Doğukan D.'ye sağlık ocağına giderek D vitamini değerlerini kontrol ettirmek için kan tahlili yaptırma teklifinde bulunduğu ifade edildi.
 • Doğukan D.'nin annesinin bu teklifini kabul edip kan verdiği ardından da tahlil sonuçların alıp birlikte eve döndükleri belirtildi.
 • Daha sonra yaşananlara ise iddianamede, şöyle yer verildi:
"Tahlil sonuçlarında 'D' vitamini değerlerinin bulunmadığını gören Doğukan D. sinirlenip, annesine bağırmaya başladı. Bezmez, bunun üzerine tekrar sağlık ocağına gitti. Figen Bezmez, bir süre sonra oğlunu telefonla arayıp, sağlık ocağında 'D' vitaminine bakılmadığı için sonuçta olmadığını söyledi. Bunun üzerine Doğukan D.'nin 'Sen benden boş yere 4 tüp kan aldırdın. Ben de senin 4 tüp kanını akıtacağım, eve gel' dediği belirtildi. Oğlunun durumundan endişelenen Bezmez, otele gelip küçük oğlu E.D. ve otel çalışanı bir kadınla oğlunun yaşadığı eve gitti. Ancak, Doğukan D. sadece annesini eve aldı. Annesini yumruklayarak darbetti, ardından da kapıyı kilitledi. Bu sırada Bezmez, 'Kapıyı aç, kilitleme ne olursun, yapma oğlum, özür dilerim' dedi. O sırada oğlu E.D ile otel çalışanı kadın kapıyı açmak için çalıştı. Kapının bir anda açılmasıyla Figen Bezmez boğazı kesik halde dışarı çıktı ve evinin önüne yığılarak olay yerinde yaşamını yitirdi."

OTOPSİ RAPORUNA GÖRE BOYNUNDA 3 FARKLI KESİ VARMIŞ

 • İddianamede Bezmez'in otopsi raporu da yer aldı.
 • Raporda Figen Bezmez'in boyun bölgesinde 4, 7 ve 15 santimetre olmak üzere 3 farklı kesinin olduğu belirtildi.
 • Doğukan D.'nin emniyette suçunu kabul ettiği ancak tutuklama safhasında çıkarıldığı mahkemede susma hakkını kullandığı da iddianameye girdi.

Muğla'da annesini katleden çocuktan D vitamini savunması: 4 tüp kanını akıtacağım - Resim : 2

Muğla'da annesini katleden çocuktan D vitamini savunması: 4 tüp kanını akıtacağım - Resim : 3

Açık cezaevinde kan donduran olay! 5. kattan atlamak istedi! Polis ekipleri ikna etti Van'da savaş meydanlarını andıran arazi kavgası İşe giderken TIR'ın altında kalıp öldü