ABD’yi fırtına vurdu, Texas’ta ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

ABD’nin doğusu ve orta kesiminde şiddetli fırtına ve yağış etkili olurken Texas eyaletinde ceviz büyüklüğünde dolu yağdı.

ABD’yi fırtına vurdu, Texas’ta ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

ABD’nin doğusunu ve orta kesimini, dün şiddetli fırtına ve yağış vurdu. Fırtına nedeniyle Batı Virginia, Ohio, Indiana ve Kentucky eyaletlerinde 200 binden fazla kişi elektriksiz kaldı. Texas ve Kentucky eyaletleri arasındaki bölgede ağaç ve elektrik direklerinin devrildiği, evlerde hasar oluştuğu belirtildi.

ABD’yi fırtına vurdu, Texas’ta ceviz büyüklüğünde dolu yağdı - Resim : 1

Texas Kamu Güvenliği Departmanı tarafından yapılan açıklamada, eyalete bağlı Midland kentinde şiddetli rüzgarların toz bulutu oluşmasına yol açması sonucu görüş mesafesinin düştüğü ve zincirleme kaza meydana geldiği belirtildi. Açıklamada, en az 30 aracın karıştığı kazada çok sayıda kişinin yaralandığı kaydedildi. Texas’ta gece saatlerinde meydana gelen ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı ise maddi hasara yola açtı.

ABD’yi fırtına vurdu, Texas’ta ceviz büyüklüğünde dolu yağdı - Resim : 2

Meteoroloji uzmanları tarafından yapılan açıklamada, fırtınanın doğu kesimine ilerlediği ve etkisinin bugün de sürmesinin beklendiği belirtildi.

Kaynak: İHA

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan NATO toplantısına katılacak Son dakika! Finlandiya'da okula silahlı saldırı İsrai'in vurduğu Birleşmiş Milletler aracındaki 4 Batı uyruklu çalışan öldü İran İsrail'in saldırısı yüzünden sokakta!